Nadmiar słońca

Nadmiar słońca

Postprzez Pablof » 6 lip 2018, o 18:59

Cześć. To moja pierwsza hodowla. Hodowałem papryczki na parapecie od strony południa ale w miarę rozrastania się musiałem przestawić kilka doniczek dalej od okna bo się nie mieściły. Odstawione papryczki przez ok 3 tygodnie rozwijały się gorzej niż te na oknie dlatego też postanowiłem je przenieść na ogródek gdzie mają dużo światła. Niestety po paru dniach liście dość mocno pożółkły od nadmiaru światła. Czy papryki z pożółkłymi liśćmi od nadmiaru słońca da się odratować ?
Avatar użytkownika
Pablof

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 cze 2018, o 20:54
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nadmiar słońca

Postprzez Roti » 6 lip 2018, o 20:24

Najlepiej jak dasz jakieś zdjęcie.
Avatar użytkownika
Roti

NOWY
 
Posty: 12
Images: 6
Dołączył(a): 24 kwi 2017, o 12:51
Papryki:

Re: Nadmiar słońca

Postprzez Kubeq » 7 lip 2018, o 15:23

Ten nadmiar słońca to prawdopodobnie poparzenia słoneczne. Hartowales rośliny, czy od razu przeniosłeś na ogródek i zostawiles cały czas na słońcu ?
Avatar użytkownika
Kubeq

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 10:17
Lokalizacja: Ruda Śląska, Bytom
Pochwały: 1
Papryki: Głównie chinensy i annumy

Re: Nadmiar słońca

Postprzez leon24_36 » 7 lip 2018, o 17:52

Czołem

Jeżeli od maleńkości trzymałeś papryki w domu i od razu wystawiłeś je na pełne słońce to na 100 procent zostały przez nie poparzone. Poczytaj forum jest sporo napisane na temat hartowania, a rośliny po jakimś czasie dojdą do siebie

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
leon24_36

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 3 mar 2018, o 21:51
Lokalizacja: Halinów
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Nadmiar słońca

Postprzez Pablof » 29 lip 2018, o 19:16

Dzięki za rady, oberwałem kilka najbardziej zniszczonych liści, przestawiłem w mniej słoneczne miejsce i po jakimś czasie papryki odzyskały sprawność.
Avatar użytkownika
Pablof

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 cze 2018, o 20:54
Papryki:


Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron