Grillowanie chilli - warto ?

Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez yachoo » 30 sie 2011, o 00:15

czy ktoś próbował piec habanero czy bhuty na grillu, ogólnie papryka pieczona jest super a taka ciekaw jestem jak smakuje <chili>
Avatar użytkownika
yachoo

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29 sie 2011, o 16:17
Lokalizacja: Toruń
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez Ludwik » 30 sie 2011, o 06:50

Sam nie piekłem niestety, ale obawiam się utraty sporej części ostrości. Wysoka temperatura zdecydowanie szkodzi kapsaicynie. Tak samo jak podczas gotowania chili jako składniku sosu domowej roboty. Daje się niby ostre papryki, a sosik cienki. Może dlatego popularniejsze jest wędzenie i to zwłaszcza zimnym dymem. No ale oczywiście jak ktoś spróbuje, to chętnie przeczytam relację :D
Avatar użytkownika
Ludwik

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 00:48
Lokalizacja: Stalowa Wola
Papryki:

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez V3rtyX » 30 sie 2011, o 07:30

IMO na grilla najlepsze sa papryki typu jalapeno, serrano, bell, corno di toro rosso, cyklon itp Habanero sie spali.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez Polishteam » 30 sie 2011, o 11:54

Ja piekłem na Grilu Jalapenkę i mogę stwierdzić, że jest bardzo smaczna aczkolwiek traci trochę swojej mocy. Robi się bardzo miękusia i delikatniusia :D , najlepiej ją czymś nafaszerować i można dołożyć plaster boczku. Jak w weekend będzie ciepło to zrobię na działce Grila i przepis wrzucę na forum. Raczej nie stosował bym papryk typu Bhut czy habanero.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez Donmatteo » 30 sie 2011, o 14:49

Właśnie wczoraj piekłem na grillu rodzinę cayennów czyli golden i zwykłe, czerwone bardziej mnie wzruszyło niż złote. A i należy pamiętać, że najlepiej zrobić jest w niej dziurkę, dlatego że ona ma powietrze w środku co pod wpływem temperatury "rozsadza" paprykę :D, tak tak testowałem było lekkie dup i szpara wzdłuż papryki wraz z nasionami na wierzchu :D Ale tak to ostro i gorrrąco polecam :)
Donmatteo
 

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez sic » 30 sie 2011, o 17:22

ja robie tak:

nasze CYKLONY, bierzemy ser feta i żółty, żółty trzemy i rozrabiamy razem z fetą i ziołami ( prowansalskie + bazylia w duzej ilosci ), następnie drylujemy papryczki upychamy tym farszem tylko trzeba koniec zatkac dobrze zeby sie syr nie wylał na grilu, następnie bierzemy bekon i owijamy papryke, spinamy wykałaczkami i grilujemy........ papryczki wychodzą wypas!!!! polecam sprobowac, mnie to uzeklo hehe

TIP: ja koncowke rowniez zapchalem bekonem i przebilem wykalaczka... ale mozna probowac w inny sposob

zdjec niemam, jak nastepnym razem bede robił tooooo zrobie fotorelacje i wrzoce jako przepis do odpowiedniego działu bo tak samo mozna to w piekarniku zrobic

chcialbym zrobic nadziewane jalapeniacze albo anaheimy ale niestety takowych nie posiadam :( jak sie znajdzie dobra dusza co mi odsprzeda to zrobie kilka wariantów grilowanej papryki bo inne farsze tez robilem ale nie bardzo mi do cyklonów pasowały bo cyklony są fajnie słodkie i dobrze sie z serem lacza
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez Psyhe » 30 sie 2011, o 17:33

Robiłem Cyklony z fetą ale bez boczku
Nie udało mi się niestety dopchać tego nadzienia do czubka papryki
Podczas grillowania nazbierał się w nim jakiś sok który był dosyć słodkawy i bardzo miło masował język pieczeniem
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez sic » 30 sie 2011, o 17:51

Psyhe napisał(a):Robiłem Cyklony z fetą ale bez boczku
Nie udało mi się niestety dopchać tego nadzienia do czubka papryki


zaje... do tego sprawdzaja sie pałeczki do zarcia chinskiego :) i faszerowanie "na raty"
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Grillowanie chilli - warto ?

Postprzez Majeranek » 13 wrz 2011, o 14:14

polecam bulgarian carroty nafaszerowane mozzarellą :) Pyszne, tylko problem jest taki, że wszyscy moi kumple, nawet ci co nie jedza ostrego, za bardzo zasmakowali w tym daniu :P
Avatar użytkownika
Majeranek

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 19:55
Papryki:


Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości