W poszukiwaniu wiedzy

W poszukiwaniu wiedzy

Postprzez Jose » 8 kwi 2017, o 17:03

Cześć, jestem nowy tak w temacie ostrych papryk, jak i na forum. Od jakiegoś czasu staram się zreperować wiedzę, w której pojawiło się sporo nieścisłości. Przykładowo, zauważyłem, że bardzo często w sklepach figuruje papryka chilli, podczas gdy (na ile ufać można znalezionej przeze mnie wiedzy w internecie) chilli nie jest gatunkiem, a nazwą ogólną papryk ostrych. Nie powinna więc figurować jako "papryka chilli", a tak często jest. Niejednokrotnie zauważyłem także, że "pieprz cayenne" utożsamiany jest z ową mityczną "papryką chilli" w wersji sproszkowanej, tymczasem jak dowiedziałem się niedawno jest to po prostu proszek z papryki Cayenne. Tutaj link do informacji, jakie emituje Makro:
http://catalogues.metro-group.com/577/1 ... at1600.jpg

Kolejna rzecz, to skala Scoville'a - z moich dotychczasowych eksperymentów w kuchni wynika, że zielona papryka Jalapeno, którą kupowałem w makro jest bardzo łagodna (po zjedzeniu subtelne pieczenie, powiedziałbym najniższy możliwy stopień ostrości), tymczasem w skali Scoville'a, to już "siódmy poziom". Znacznie ostrzejsza jest puszkowa (Manolito, ostrzejsza La Costena), ale to wciąż poziom porównywalny w mojej opinii do ostrzejszych egzemplarzy pepperoni. Rodzą się pytania - czy może ta Jalapeno w makro jest niedojrzała? Lub czy może to nie jest właściwe Jalapeno? Dziś zjadłem jedną z papryk w swojej kuchni i... prawie wypaliło mi mózg. Była naprawdę ognista. Nie jestem niestety pewny jako co ją kupiłem (kupowałem papryki pepperoni, jalapeno, habanero), jestem też przekonany, że wcześniej była zielona i w spiżarni zmieniła kolor, ponieważ wszystkie kupowane przeze mnie papryki (z wyjątkiem charakterystycznej habanero) wcześniej były zielone. Czy może ktoś byłby uprzejmy polecić jakieś dobre opracowanie na temat ostrych papryk, które pozwoliłoby rozwiać przynajmniej niektóre z laickich wątpliwości?
Avatar użytkownika
Jose

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 kwi 2017, o 21:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: W poszukiwaniu wiedzy

Postprzez Borys » 8 kwi 2017, o 18:42

Niestety co kraj to obyczaj, u nas w Polsce nawet scotch bonnet jest nazywana habanero, co jest niemałym wypaczeniem.
Co do literatury, to niestety zagraniczne pozycje... Przykładowo całkiem obiecująco się zapowiada i zbiera pozytywne oceny "101 chilies to try before you die" - David Floyd. Dostępna na Amazonie, na fireflybooks masz przykładowe strony do wglądu.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: W poszukiwaniu wiedzy

Postprzez Jose » 9 kwi 2017, o 20:41

na pełnoprawną literaturę i tak nie znalazłbym czasu, ale są chyba jakieś blogi, artykuły pasjonatów chociażby z tego Forum?
Avatar użytkownika
Jose

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 kwi 2017, o 21:18
Papryki:

Re: W poszukiwaniu wiedzy

Postprzez pepper_dev » 11 maja 2017, o 14:12

Czytaj forum. Tu jest na prawde sporo wiedzy.i sa swietni spece o papryk i ich uprawy.

Twoje pytania sa dosyc podstawowe i nie dziw sie ze dlugo nikt nie odpowoada. Wydaje mi sie ze jak poczytasz forum to wiele sie rozjasni :)
Avatar użytkownika
pepper_dev

NOWY
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 kwi 2017, o 00:28
Papryki: Bhut Jolokia, CR, Jalapeńo, Scorpion, Bird's Eye, Red Habanero


Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron