Niedojrzałe papryki-które można jeść i jak?

Niedojrzałe papryki-które można jeść i jak?

Postprzez remixxx » 22 lip 2015, o 09:35

Zaczyna się intensywne owocowanie na krzakach, więc na pewno nie jestem jedyny, który nie może się doczekać pełnej dojrzałości owoców. ;) Stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych:
jakie odmiany można konsumować w wersji "zielonej". Na pewno jalapeno w różnej postaci czy pimentes de padron smażone w oliwie. Ale czy jakieś jeszcze próbowaliście na surowo lub po obróbce?
Próbowałem część z moich odmian, ale w wersji surowej to raczej średnio dobre. No ale żal wyrzucać tych co spadły (przypadkiem lub celowo), a raczej nie dojrzeją na tym etapie poza krzakiem... :(
Z drugiej strony pomidory niedojrzałe są z lekka trujące na surowo ... :!:
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Niedojrzałe papryki-które można jeść i jak?

Postprzez Mr. Ed » 22 lip 2015, o 10:28

Chyba większość. Najostrzejsze kuchnie świata chętnie używają zielonej chili:

- w Tajlandii niedojrzałe papryczki odmiany Red Thai są powszechnie stosowane do robienia mieszanek przyprawowych (pasta curry) i garnirowania gotowych potraw. W zastępstwie można też użyć Bird's eye.
- w Bangladeszu zielona Bhut Jolokia jest popularną i cenioną przekąską, jedzoną na surowo z garstką ryżu.
- w Bhutanie narodową potrawą jest Ema Datsi - dosłownie "chili z serem", robiona również z zielonych papryczek (choć niekoniecznie).
- w Indiach zielone chili jest równie popularne.

Autor postu otrzymał pochwałę
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Niedojrzałe papryki-które można jeść i jak?

Postprzez remixxx » 22 lip 2015, o 15:37

Mr. Ed napisał(a):Chyba większość. Najostrzejsze kuchnie świata chętnie używają zielonej chili:

- w Tajlandii niedojrzałe papryczki odmiany Red Thai są powszechnie stosowane do robienia mieszanek przyprawowych (pasta curry) i garnirowania gotowych potraw. W zastępstwie można też użyć Bird's eye.
- w Bangladeszu zielona Bhut Jolokia jest popularną i cenioną przekąską, jedzoną na surowo z garstką ryżu.
- w Bhutanie narodową potrawą jest Ema Datsi - dosłownie "chili z serem", robiona również z zielonych papryczek (choć niekoniecznie).
- w Indiach zielone chili jest równie popularne.


Dzięki za cenne informacje!

Pytanie tylko czy dotyczy to wszystkich odmian, czy właśnie wybranych? jedząc na surowo to niektóre są o.k. a niektóre nie do zjedzenia (smak).
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: Niedojrzałe papryki-które można jeść i jak?

Postprzez Mr. Ed » 22 lip 2015, o 16:11

remixxx napisał(a):jedząc na surowo to niektóre są o.k. a niektóre nie do zjedzenia (smak).


I właśnie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie :D

Jeśli smaczne to szamaj, jeśli nie do zjedzenia to zaczekaj aż się wybarwią. Zieloną papryką struć się chyba nie da.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Niedojrzałe papryki-które można jeść i jak?

Postprzez remixxx » 22 lip 2015, o 16:31

Zerwę niedojrzałą, a potem żal wyrzucić. ;)
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:


Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron