Naga Yolokia - narosl ?? POMOCY

Naga Yolokia - narosl ?? POMOCY

Postprzez vicekexe » 3 paź 2014, o 19:44

Witam,

Przebywam za granica, i w jednym z supermarketow zauwazylem ostatnie dwa pudeleczka z Naga Jolokia - postanowilem kupic 'wsystko' (razem okolo 16-18 sztuk) z racji tego iz mieszkam w hotelu (i pomieszkam jeszcze okolo 2 miesiecy) musialem jakos 'przechowac' wiekszosc poniewaz chce je zabrac do Polski. Problem w tym, ze nie mialem za bardzo mozliwosci ich wysuszyc (jedyne co mi zostaje to kaloryfer, ktory jest wylaczany gdy przychodzi pokojowka - a ja akurat jestem w pracy) byla tez opcja z lodowka...ale postanowilem zamknac je w pudelku (nie prozniowym) i schowac do torby =\ i to byl chyba blad poniewaz pojawily sie dzisiaj na nich te dziwne 'narosle / naloty' czy to grzyb ? Czy papryczki sa juz do wywalenia ?? prosze o pomoc :C

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
vicekexe

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 19:25
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Naga Yolokia - narosl ?? POMOCY

Postprzez tomaszek » 3 paź 2014, o 19:53

Prawdopodobnie w środku jeszcze nie są zepsute ale musisz jak najprędzej je przetworzyć lub zamrozić ale po rozmrożeniu i tak długo nie pocipią.
Zrób o ile masz możliwość jakiś sosik chociaż wątpię żeby wpuścili cię do hotelowej kuchni,chyba że jesteś w Tadżykistanie :lol:
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Naga Yolokia - narosl ?? POMOCY

Postprzez mih000 » 4 paź 2014, o 17:12

Po prostu spleśniałe. Objawy są na wierzchu widoczne, ale pleśń jest w całej papryce. Wg mnie jedyne co możesz zrobić, żeby to miało sens to ususzyć w piekarniku przekrojone na pół, tylko najpierw usuń pleśń.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Naga Yolokia - narosl ?? POMOCY

Postprzez Psyhe » 7 paź 2014, o 14:57

Nie zjadlbym tego, zainfekowane plesnia :/
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:


Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość