Peklowanie mięsa

Re: Peklowanie mięsa

Postprzez mark33 » 12 mar 2013, o 10:53

Lubię słoną szyneczkę czy boczuś, solenie jest przewidziane dla procesu z parzeniem (warto też po peklowaniu wymoczyć mięcho w czystej wodzie przez 3/5 minut, masaż zawodowy mówił jedną fajkę wypalić ;) ), jeżeli ktoś chce na gotowo robić w wędzaku znaczy z podpiekaniem (1h do 1,5h w wysokiej temperaturze 90*C) to soli się dużo mniej. Kalkulatory internetowe podają solenie dla procesu bez parzenia. Co do wywaru na barszcz czy żurek otrzymuje się go po procesie parzenia uwędzonej szynki i najlepiej boczku żeby baza troszkę tłusta była. Temat na czasie od kilku dni 20 kg wszelakiego wieprzowego się pekluje.

-- 12 mar 2013, o 11:37 --

Psyche napisz czy mam Cię unikać z realu za ten baleronik ;) przesolony.
Avatar użytkownika
mark33

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 0
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 16:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Peklowanie mięsa

Postprzez Psyhe » 12 mar 2013, o 11:50

mark33 napisał(a):Psyche napisz czy mam Cię unikać z realu za ten baleronik ;) przesolony.


Proporcje mi się wydawały absurdalne :?
Ale sam baleron był bardzo dobry nic z nim się nie stało ,przepraszam za moje niedowierzanie widać że coś tam się znasz :P

Co do tych tabel i kalkulatorów z neta na mój smak nie do końca one się sprawdzają i jednak będę po swojemu przyprawiał
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Peklowanie mięsa

Postprzez mark33 » 12 mar 2013, o 19:02

Uff, udało się, trochę się bałem tego baleronu bo maleńki choć proporcja to proporcja, teraz pekluję koło 20kg więc musi być dobrze. Wędzę regularnie na święta i szmat czasu po mam wyroby.
Avatar użytkownika
mark33

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 0
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 16:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Papryki:

Re: Peklowanie mięsa

Postprzez Psyhe » 12 mar 2013, o 19:04

Właśnie widziałem że robisz na większą skalę <thumright>
Jesz to na bieżąco czy mrozisz ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Peklowanie mięsa

Postprzez mark33 » 12 mar 2013, o 19:06

Część mrożę, mamy na 3 miesiące około. Jak jest niewiele to miesiąc czy półtora może leżeć w lodówce po za obeschnięciem nic się nie dzieje.
Avatar użytkownika
mark33

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 0
Dołączył(a): 2 lis 2012, o 16:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości