Suszenie

Suszenie

Postprzez miziol » 3 mar 2012, o 10:40

Wiem, że to nie czas, ale innym pewnie też się przyda. Jak Wy suszycie papryki poza suszarką do grzybów ;) Ja rok temu chciałem ususzyć kupne papryki coś ala warkocze obok kaloryfera. Niestety zaczęły gnić, może dlatego, że przebiłem nitka paprykę a nie ogonek. Wywaliłem zgniłe i pozostałe wsadziłem do piekarnika na 60*C z uchylonymi drzwiczkami. Spróbowałem po ususzeniu i mają taki dziwny smak.
Więc jak Wy suszycie :D ?
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Suszenie

Postprzez beerciik » 3 mar 2012, o 10:50

suszyć można tak normalnie ale w suchym pomieszczeniu w miarę [niestety mój pokój ma suche powietrze nie wiem czemu, ale przynajmniej do suszenia papryk się nadaje], głównie w suszarce do grzybów susze ale czasem wysypię na gazetę, rozłożę tak żeby nie było warstw, i schną sobie, ale to odmiany głównie o dosyć cienkiej ściance, o niezbyt wielkich gabarytach :P
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Suszenie

Postprzez franekzgr » 3 mar 2012, o 11:31

miziol napisał(a): Niestety zaczęły gnić, może dlatego, że przebiłem nitka paprykę a nie ogonek.


Czy aby na pewno to jest przyczyną gnicia?

Muszę przyznać, że w zeszłym roku powiesiłem warkocz nad kuchnią gazową i większość dostała pleśn w środku. Powietrze było suche.
Więc jak to jest z tym nakłuwaniem? Nakłuwa się je czy nie?
Avatar użytkownika
franekzgr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 13:13
Papryki:

Re: Suszenie

Postprzez Polishteam » 3 mar 2012, o 21:34

Ja papryki suszę nacinając i wieszając, ale potem dosuszam w suszarce. kiedyś tylko suszyłem na sznurku i nie miałem większych problemów (chodź parę sztuk w środku zgniło). Najlepiej jest suszyć na słoneczku na świeżym powietrzu :D
Nie pamiętam kto, ale miał w cholerę papryk na sznurkach w całym domu i raczej mu nie zgniły, tylko nie pamiętam kto to był.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Suszenie

Postprzez Sargento Garcia » 3 mar 2012, o 21:35

To był NorthShore
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Re: Suszenie

Postprzez Polishteam » 3 mar 2012, o 21:43

SG zgadza się:D

Tutaj masz linka, możesz zobaczyć jak suszył: TUTAJ KLIK
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Suszenie

Postprzez miziol » 3 mar 2012, o 22:04

Właśnie tak patrze i wiszą za ogonek a ja poprzebijałem papryki więc może to spowodowało gnicie a i jeszcze wisiały bardzo blisko kaloryfera.
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Suszenie

Postprzez Justysia » 3 mar 2012, o 23:29

miziol » ja też używam pieraknika. Jak byłam w Turcji kupiłam 2 kg ichniejszych papryk (chyba cayenne) po ok 4zł/kg i nadziałam na sznurek zeby ususzyć. Dpo PL przywiozłam już uszuszone (na słońcu) lecz niestety w mieszkaniu wsadziłam je do szafki i...po 2 tygodniach wpieprzyły mi je mole spozywcze.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Suszenie

Postprzez sic » 5 mar 2012, o 16:01

Ja nawlekałem na nitke i to nie za ogonek tylko przeklowalem i zadna mi nie zgniła, tylko w ten sposob to można suszyć chyba tylko te odmiany co maja stosunkowo cienkie scianki
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Suszenie

Postprzez Grzesiek » 5 mar 2012, o 16:04

Ja tez tak suszyłem Cayenny i nic mi nie zgniło , zapleśniało a wisiały na strychu .
Avatar użytkownika
Grzesiek

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 17:04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Papryki:

Następna strona

Powrót do Porady

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości