Jak poradzić sobie z ptakami ?

Leczenie, zapobieganie

Jak poradzić sobie z ptakami ?

Postprzez matek600 » 15 cze 2018, o 08:10

Hoduję papryki od 3 lat, na balkonie mam około 70 doniczek, pierwszy raz od tych 3 lat doświadczyłem czegoś takiego, regularnie przylatują do moich doniczek ptaki - kosy i dziobią mi w ziemi rozsypując ją wszędzie dookoła, nie mam pojęcia czego mogą tam szukać ? Rośliny były nawożone, jednakże to chyba nie może być ich cel, z drugiej strony czego innego mogą szukać w tej ziemi ? Roślinki były świeżo przesadzane do większych doniczek i dopiero po tym fakcie te bestie bez przerwy mnie nękają, spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem ? Ptaki w żaden sposób nie niszczą roślin, jednak już raz musiałem ziemi dosypywać bo mi paskudy wszystko rozdziobały.
Avatar użytkownika
matek600

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 16:35
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jak poradzić sobie z ptakami ?

Postprzez mih000 » 15 cze 2018, o 12:11

Bardzo prawdopodobne że szukają larw chrząszcza majowego. W moim okolicach duże połacie zieleni są regularnie rozdziobywane. Szczególnie trawniki.
Spróbuj zamontować wiatraki dla dzieci w ciemnych kolorach, mam kilka na ogrodzie i w ich okolicy ptaki nie przebywają.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Jak poradzić sobie z ptakami ?

Postprzez Mr. Ed » 15 cze 2018, o 12:34

Nie wiem jak to będzie skuteczne, ale widziałem w kilku miejscach plastikowe czarne atrapy kruka do postawienia na balkonie albo w ogrodzie. Nie kosztuje to zbyt wiele, a może odstraszyć część ptactwa.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Jak poradzić sobie z ptakami ?

Postprzez piru » 15 cze 2018, o 14:33

Do mnie gołębie wpadały na taras i łamały papryki dla zasady (czyt. chciały sobie posiedzieć w donicach). Kupiłem kruka - działa tak sobie. Dałem na balustradę do rogu tak by specjalnie nie szpecił to bez efektu, gołębie dalej przylatywały. Dopiero ustawienie go centralnie na samym środku sprawiło, że latające szczury sobie odpuściły. Od czasu do czasu jakiś podleci bliżej, ale jak zobaczy straszaka to awaryjnie zawraca. Warto spróbować, kupiłem najtańszego jaki był w popularnym sklepie budowlanym.
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Re: Jak poradzić sobie z ptakami ?

Postprzez matek600 » 15 cze 2018, o 20:04

dziękuję za cenne rady Panowie :) pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
matek600

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 16:35
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron