Ślimaki

Leczenie, zapobieganie

Ślimaki

Postprzez aldorn » 24 sie 2011, o 09:18

Ślimaki bardzo lubią paprykę, począwszy od nasionek (wygrzebałem te co nie wykiełkowały i położyłem z boku, po czasie został tylko ślad po ślimaku) poprzez liście, skończywszy na samych papryczkach... :(
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Ślimaki

Postprzez miziol » 24 sie 2011, o 13:53

Posyp wokół solą tak żeby się zabieliło to powinno pomóc (soli nie żałować). I jak jakiś się pzredostanie to rozdeptać lub w jakiś inny sposób unicestwić szkodnika.
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez beton » 24 sie 2011, o 15:39

Sól jest może i skuteczna, ale na pierwszym lepszym deszczu się rozpuści i wchłonie w podłoże, więc trzeba by tą sól sypać co chwile, aż w końcu się okaże, że w gruncie jest więcej NaCl niż cząstek organicznych (nie jestem przekonany czy to jest dobre rozwiązanie). Ślimaki są strasznie wk*ce- wiem o tym. Wg mnie lepszym rozwiązaniem byłoby użycie jakiegoś Ślimax'a, albo innego gotowego preparatu na ślimaki, ew pokusić się o jakieś ostro-zakończone zapory wbijane w ziemie(np. ostra blacha z pilastymi ząbkami) -podobno dla ślimaków nie do przejścia, ale ja nie testowałem.
Avatar użytkownika
beton

CHILIHEAD TEAM
MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:40
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez aldorn » 25 sie 2011, o 15:42

W moim przypadku wystarczy systematyczne koszenie trawy, niziutko, żeby te potwory nie miały miejsca schronienia przed światłem, bo chyba mocnego słońca nie lubią. Wcześniej przymykałem oko jak widziałem jakieś takie bydle pomykające przez trawę, ale teraz, po zjedzeniu papryczki zero litości.
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez miziol » 25 sie 2011, o 18:45

I tak ma być <thumright> Tępić intruza.
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez blk » 25 sie 2011, o 19:57

Trociny wokół albo druciak do garów założony na łodygę...
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez miziol » 26 sie 2011, o 12:54

Trociny wysuszają im ten śluz czy jak ?
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez blk » 26 sie 2011, o 18:16

Nie, po prostu nie mają jak się dostać do krzaka. Podobno po trocinach nie potrafią się przemieszczać. Takie przynajmniej metody stosowane są na winnicach. Zdaje się, że opcja z druciakiem jest bardziej skuteczna, bo jak taki delikwent wtedy wlezie na krzak?
Avatar użytkownika
blk

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 142
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:50
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez Zdun87 » 2 maja 2012, o 08:52

ledwo wsadziłem część papryk do foliaka a już dzisiaj jednego krzaka mniej. Aji Panca została pożarta w całości, zostawił tylko jeden listek:/ wojna!!! wieczorem się za nie zabieram. Sprawdzał któs osobiście działanie dostępnych środków?
Avatar użytkownika
Zdun87

ROZGADANY
 
Posty: 208
Dołączył(a): 15 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Wrocław
Papryki:

Re: Ślimaki

Postprzez binladen » 4 maja 2012, o 08:26

Zdun87 ja sypałem granulat z brosa taki niebieski. Był skuteczniejszy od ślimaxów. Trup gęsto się ścielił ale i tak sporo roślin zostało zniszczonych. Zjadły mi mendy nawet dojrzewające bhuty :evil:
Avatar użytkownika
binladen

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 121
Images: 459
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 17:54
Lokalizacja: podkarpacie
Pochwały: 1
Papryki:

Następna strona

Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości