Prośba o pomoc - czarne owady

Leczenie, zapobieganie

Prośba o pomoc - czarne owady

Postprzez MCDave » 1 sie 2017, o 16:17

Cześć,

Mam prośbę - po powrocie z wakacji zauważyłem, że papryczki na tarasie są w bardzo złym stanie. Większość ma pożółkłe liście (od dołu) lub w ogóle straciła dolne liście załączam zdjęcie poglądowe thai hot, która i tak jest w najlepszym stanie).

IMG-3706 kopia.jpg


Po gruntownym przeglądnięciu roślin nie zauważyłem nic niepokojącego od dolnej strony liści, niespecjalnie też mogłem stwierdzić zmasowaną inwazję jakiegoś szkodnika. Na dwóch krzaczkach pojawiła się malutka pajęczyna, co sugerowałoby przędziorki więc spryskałem naturalnym środkiem. Gdzieś przemknął malutki zielony pajączek i to by było na tyle.

Na doniczkach zaobserwowałem natomiast nieco więcej czarnych owadów ze zdjęcia. Na początku myślałem, że to wciornastki, ale brak u nich skrzydełek (albo ja ich nie widzę). Macie może pomysł co to i co dolega krzaczkom? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

IMG-3708.JPG

IMG-3709.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
MCDave

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 23:38
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Prośba o pomoc - czarne owady

Postprzez Bim8er » 1 sie 2017, o 17:19

Jeśli chodzi o "owada" to przypomina skakuna... czyli pająka, nie jest roślinożerny ;)
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości