Wiele szkodników - identyfikacja

Leczenie, zapobieganie

Wiele szkodników - identyfikacja

Postprzez jacu1234567890 » 22 sie 2016, o 18:00

Witam.
Moje papryki dopadły jakieś szkodniki tylko nie wiem co to dokładnie jest. Miałem mszyce pryskałem dwa razy, ciężko się ich miałem wyzbyć zawsze coś zostało. No i nabrało mi się nowych szkodników.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz zdjęcia niżej to te takie czerwone "pancerne" skacze jak pchła słychać jak uderza o folię jak chodzę. Co to jest? I czy to też szkodzi?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czy jest sens to truć? W foli mam jeszcze pomidory. Czy może sezon przeczekać i później wytruć wszystko?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
jacu1234567890

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 14:18
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Wiele szkodników - identyfikacja

Postprzez sovq » 23 sie 2016, o 05:56

Te białe, które się nie ruszają, to skórki zrzucone przez mszyce.

Te większe, skrzydlate to dorosłe samice mszyc. Większość tego co pozostała, też wygląda mi na mszyce na różnych stadiach rozwoju.

Nie wiem czym są te czerwone, skaczące.

Jeśli nie jest tego dużo, w szczególności jeśli nie ma zbyt dużo małych mszyc (jak na 6 zdjęciu od góry) wkłutych w liście, może uda Ci się przeczekać do końca zbiorów bez istotnych uszkodzeń krzaków. W szczególności nie pryskałbym, jeśli masz już owoce.
Avatar użytkownika
sovq

NOWY
 
Posty: 32
Images: 17
Dołączył(a): 2 lip 2016, o 12:03
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości