Ratujcie coś zżera moje chilli

Leczenie, zapobieganie

Ratujcie coś zżera moje chilli

Postprzez Kamiru » 16 mar 2016, o 08:36

Witam od kilku dni zauważyłem , ze moje chilli sadzonki maja na liściach białe ślady i czarne kropki. Myślałem , ze jakiś grzyb bo mało słońca, ale następne się robią takie i dziś zauważyłem malutkie owadziki jakby chude i trochę podłużne . Nie mogłem uwiecznić na zdjęciu robaczków. Czy ktoś wie co to może być? Potraktowałem wszystkie rośliny woda z czosnkiem ale nie wiem czy coś to da . Błagam o szybka pomoc. Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamiru

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 08:30
Lokalizacja: Japonia, Hokkaido, Tsurui-mura
Papryki: Chocolate Habanero, Habanero White Peruvian, Piri Piri, Jalapeño Conchos.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Ratujcie coś zżera moje chilli

Postprzez Dziunia87 » 16 mar 2016, o 08:50

To wciornastek. Te czarne kropki to jego odchody.

Ten szkodnik nie lubi dużej wilgotności, więc profilaktycznie najlepiej zraszać rośliny.
A doraźnie najlepiej chyba zastosować chemię np. Mospilan 20 SP
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Ratujcie coś zżera moje chilli

Postprzez Kamiru » 16 mar 2016, o 10:47

a czy sa jakies naturalne srodki walki? Mieszkam w japonii I nie Wien co tu znalezc na to , pozdrawiam. Skad Sie wziely te robaki?
Avatar użytkownika
Kamiru

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 08:30
Lokalizacja: Japonia, Hokkaido, Tsurui-mura
Papryki: Chocolate Habanero, Habanero White Peruvian, Piri Piri, Jalapeño Conchos.

Re: Ratujcie coś zżera moje chilli

Postprzez Dziunia87 » 16 mar 2016, o 11:20

U mnie pomogły codzienne opryski wodą nie wiem czy zupełnie wyzdychały od tych niesprzyjających dla nich warunków, ale zdecydowanie zmniejszyły się objawy ich żerowania, rośliny odżyły :)

Można też przemyć liście mieszaniną wody z mydłem, a następnie przenieść do chłodniejszego pomieszczenia o podwyższonej wilgotności powietrza.
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron