Co to za szkodnik?

Leczenie, zapobieganie

Co to za szkodnik?

Postprzez Scar45 » 28 sty 2016, o 21:27

Witam.

W moim boxie od jakiegoś czasu pojawiły się ektopasożyty. Niestety nie mam za bardzo możliwości dać zdjęcia więc postaram się opisać je jak najlepiej.
Są to małe, bardzo małe białe robaczki, żerują głównie przy młodych pędach, rośliny które zostały zaatakowane wyglądają jakby były przenawożone - młode listki brązowieją i obumierają. Na początku myślałem, że to edema ale zauważyłem, że te kropeczki się poruszają. Póki co walczę z nimi zmywając je silnym strumieniem wody. Jakiś pomysł co do szkodnika?
Avatar użytkownika
Scar45

NOWY
 
Posty: 47
Images: 0
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 01:06
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co to za szkodnik?

Postprzez Dziunia87 » 28 sty 2016, o 21:31

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to mszyca.

Ale jeśli oprócz małych robaczków widać rozpostarte cieniutkie pajęczynki, to jest to przędziorek.

W Google znajdziesz różne naturalne i ekologiczne spodoby na pozbycie się obydwóch szkodników, ale najskuteczniejsze moim zdaniem są opryski chemiczne <thumright>
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Co to za szkodnik?

Postprzez Scar45 » 28 sty 2016, o 22:56

Dziękuję za tak szybką odpowiedź :)
Poczytałem trochę o objawach pojawienia się przędziorków i skłonny jestem raczej myśleć, że to jednak będzie przędziorek. Z mszycami walczyłem w sumie w każdym sezonie to i inaczej się objawiały :D
Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc :)
Avatar użytkownika
Scar45

NOWY
 
Posty: 47
Images: 0
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 01:06
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron