Dwa gatunki robaków na papryczkach

Leczenie, zapobieganie

Dwa gatunki robaków na papryczkach

Postprzez GregKrak » 10 lip 2015, o 20:12

Właśnie wróciłem po dwóch tygodniach urlopu i na 8 paprykach które były w domu na parapecie pojawiły się dwa rodzaje robactwa. Jeden gatunek zielony a drugi biały:

96949693969296919689

Jak się tego pozbyć ? Czytałem na forum że na mszyce dobrym i polecanym preparatem jest Mospilan tylko czy to zadziała na robactwo które dopadło moje papryczki ?

Co ciekawe na 30 sztukach papryk na balkonie brak tego dziadostwa, a na mieszkaniowych jest ich wpiz..u :(
Obrazek
Avatar użytkownika
GregKrak

SPONSOR
UŻYTKOWNIK
 
Posty: 182
Images: 33
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 19:49
Pochwały: 7
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Dwa gatunki robaków na papryczkach

Postprzez ch4 » 10 lip 2015, o 22:03

Co: Mszyca
Jak: Mospilan lub oddział biedronek, tudzież złotooków

Mszyce mają wiele odmian - są białe, zielone, różowe, czarne, ...
Na balkonie ich nie masz, masz ale jeszcze nie wiesz, lub masz ich mało pewnie dlatego, że albo warunki im tam nie pasowały, albo przyleciały drapieżniki, które je szybko stamtąd wyeliminowały.
W przypadku mszycy, charakterystycznym objawem ich żerowania jest lepka rosa, którą po sobie zostawiają.
Już patrząc na Twoje zdjęcia domyślam się jak bardzo wszystko wokół musi się tam lepić.
Mszyce w pewnym okresie są dzieworodne - a więc wystarczy, że wpadnie Ci tylko jeden osobnik, by już za kilka dni powstała ich cała chmara (mnożą się w postępie geometrycznym).

Mszyca, to dość delikatny szkodnik i relatywnie łatwo jest się go pozbyć - jeden oprysk Mospilanem wystarcza.
Trzeba tylko to zrobić dokładnie, bo wystarczy, ze znów przeżyje jedna sztuka i zabawa zaczyna się od początku.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Dwa gatunki robaków na papryczkach

Postprzez sylcia » 13 lip 2015, o 09:51

Całkiem dorodna hodowla mszyc :D Ja najpierw daję roślinę pod mocny strumień prysznica i spłukuję szkodniki a potem oprysk, mniej dziadostwa do wybicia
Avatar użytkownika
sylcia

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 5
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 10:11
Papryki: Habanero White, Habanero Red, Thai Chili, Cuban Black, Aji Lemon, E.Ember

Re: Dwa gatunki robaków na papryczkach

Postprzez Mr. Ed » 13 lip 2015, o 19:53

GregKrak napisał(a):Co ciekawe na 30 sztukach papryk na balkonie brak tego dziadostwa, a na mieszkaniowych jest ich wpiz..u :(

Miałem to samo w ubiegłym roku. Na balkonie pojawiały się od czasu do czasu, ale wielkiej inwazji nie było. Za to wewnątrz mieszkania na parapecie... ugh. Dlatego w tym roku już chili w domu nie hoduję :)
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości