Szkodnik1

Leczenie, zapobieganie

Szkodnik1

Postprzez adsdgpl » 24 lip 2014, o 12:41

Czesc wszystkim,

Żona ostatnio marudzila ze w domu juz nie ma miejsca na parapetach zeby trzymac coraz to wieksze roslinki, w zwiazku z czym przenioslem ostatnio Naga Morich do pracy. Niestety ku mojemu niezadowoleniu, na calej roslinie pojawili sie nieproszeni bywalcy.

7185

7186

nie jestem pewien czy zdjecie jest wystarczajaco dobrej jakosci wiec w razie potrzeby moge dodac drugie z konkretnym szczegolem.

szkodnik sklada sie z 2ch czesci.
1. czarne kropki - pewnie jakies jajeczka - nie ruszaja sie i wyglada jakby byla w ich okolicy mala siateczka pajecza ale w bardzo malej ilosci.
2. biale robaczki - na zdjeciu zaznaczone czerwonymi okregami - te juz sie ruszaja wolnym tempem.

wszystko wielkosci ponizej 1mm.

prosba o informacje:
- co to jest
- czym to zanihilowac

pozdrowienia dla forum
adrian
Avatar użytkownika
adsdgpl

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Images: 2
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 12:12
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Szkodnik1

Postprzez piri-piri » 16 sie 2014, o 18:00

Witam,
to wygląda na mszyce lub skoczogonki. Sam miałem z nimi problem i nie działały żadne specyfiki takie jak czosnek, po prostu nic więc przesadziłem rośliny do gruntu i zniknęły (uciekły czy coś). Podobno biorą się one z przelewania, więc lepsza byłaby większa doniczka oraz zastosowanie chemii.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
piri-piri

NOWY
 
Posty: 11
Images: 5
Dołączył(a): 21 lip 2014, o 12:07
Lokalizacja: Chrzanów
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron