Mrówki

Leczenie, zapobieganie

Mrówki

Postprzez gringo » 20 lip 2014, o 20:51

Witam!

Panowie i Panie, potrzebuję pomocy! Kilka dni temu zobaczyłem 1-2szt czarnych mrówek na balkonie, myślałem sobie, że spoko luz. Ale to co dzisiaj zobaczyłem przyprawiło mnie o gęsią skórkę! Pomijam fakt, że jak tylko słońce nie praży, to mam mrówki na paprykach (po ok 5-6szt na każdej z roślin). Najgorsze jest to, że zaczęły robić sobie wycieczki do mieszkania, a ciężko kisić się przy zamkniętych oknach w takie upały. Przeczytałem już, że mrówki a paprykach nie powodują szkód, mszyc również nie zauważyłem... Ale żebym na 3 piętrze nie mógł otworzyć okna przez mrówki to już przesada! Macie jakieś polecane środki/sposoby?
Avatar użytkownika
gringo

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 59
Images: 22
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 15:10
Papryki: Little Elf, Jalapeno

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mrówki

Postprzez Seblite88 » 20 lip 2014, o 20:58

Mrówkojad :)
Avatar użytkownika
Seblite88

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 149
Images: 117
Dołączył(a): 22 sty 2013, o 17:51
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mrówki

Postprzez Yunius » 21 lip 2014, o 05:44

gringo napisał(a):Witam!

Panowie i Panie, potrzebuję pomocy! Kilka dni temu zobaczyłem 1-2szt czarnych mrówek na balkonie, myślałem sobie, że spoko luz. Ale to co dzisiaj zobaczyłem przyprawiło mnie o gęsią skórkę! Pomijam fakt, że jak tylko słońce nie praży, to mam mrówki na paprykach (po ok 5-6szt na każdej z roślin). Najgorsze jest to, że zaczęły robić sobie wycieczki do mieszkania, a ciężko kisić się przy zamkniętych oknach w takie upały. Przeczytałem już, że mrówki a paprykach nie powodują szkód, mszyc również nie zauważyłem... Ale żebym na 3 piętrze nie mógł otworzyć okna przez mrówki to już przesada! Macie jakieś polecane środki/sposoby?

Często mrówki pojawiają się wraz z mszycami. Sprawdź czy one się nie pojawiły.
"Niektóre gatunki mszyc żyją w symbiozie z mrówkami. Spadź, zawierająca znaczne ilości cukrów, aminokwasów i innych związków, jest atrakcyjnym pokarmem dla niektórych gatunków mrówek, które z kolei zapewniają mszycom ochronę przed drapieżnikami i dbają o zapewnienie im wydajnych miejsc żerowania"
Avatar użytkownika
Yunius

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 3
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 00:13
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mrówki

Postprzez Mirek19 » 21 lip 2014, o 08:44

<salut>
spróbuj
Preparat owadobójczy Themar ABC w postaci sprayu.
Opakowanie zawiera 600 ml preparatu.
Środek stosuje się do zwalczania mrówek wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. <thumright>
Avatar użytkownika
Mirek19

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Images: 1
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 18:32
Lokalizacja: dolnośląskie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Mrówki

Postprzez mih000 » 23 sie 2015, o 07:43

W tym roku testowałem kwas borny z cukrem w proporcji 1:6 (proszki). Działa bardzo dobrze trując mrówki. Trzeba tylko zrobić odpowiedni pojemnik żeby inne owady i zwierzęta się nie dobierały.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości