Dziwne plamy na liściach - atakują

Leczenie, zapobieganie

Dziwne plamy na liściach - atakują

Postprzez okipol » 7 mar 2014, o 19:22

Witam,

Rok temu pod koniec sezonu moje Cayenne zostały zaatakowane przez (prawdopodobnie) przędziorki. Na liściach były - po czasie - pajęczynki i widać było to dziadostwo. Walczyłem z nimi preparatem i chociaż kilka roślin mi upadło to m.in. dwie z nich przetrwały zimę (poucinałem im liście). Obecnie roślinki rosną (chociaż nie wiem dlaczego niektóre listki mają na czubkach jakby przyschnietę czubki ale leciutki i to naprawdę wyjatkowe sytuacje a ogólnie wyglądaja "zielonkawo", że aż miło!

Zasadziłem sobie kolejne roślinki w tym Habanero Carribean Red, Trinidad Morouga Scorpion, Jalapeno, Birds Eye (Nasionka z Forum :P). Niestety z niektórymi roślinkami stało się coś dziwnego, mianowicie padły jakby "zgniła" im łodyga -> co to możę być?

5264
5265

Mam niestety jescze jeden problem. I to poważniejszy. W mojej hydroponicznej hodowli (przeniesionej z roślinek które sobie rosły (z tymi co początkowo padły)
Jalapeno padło totałnie -> nie rozwijały się korzenie, tylko marniało i w końcu efekt był taki:
5270

Trinidad Morouga ma się wyśmienici - zdrowy i zielony.
Niestety Birds Eye ma to co widać - > Prosze o pomóc w rozpoznaniu problemu:

5267
5266
5269
5268
5271
5272

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie, podpowiedźi. Trzeba je ratować bądź zapobiec rozprzestrzenieniu się! ;(
Avatar użytkownika
okipol

NOWY
 
Posty: 34
Images: 38
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 20:30
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Dziwne plamy na liściach - atakują

Postprzez V3rtyX » 7 mar 2014, o 19:26

Trzymasz krzaki w growboxie? Jak u ciebie z temperatura i cyrkulacja powietrza?
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Dziwne plamy na liściach - atakują

Postprzez okipol » 7 mar 2014, o 22:11

W tym sezonie zamiast "na wolnosci" trzymam je mini szklarni poki co zamknięte. Wszystko jest ok. Obecnie nie "freakuje" pod wzgledem temperatury/ napowietrzenia/trzymania luksów. Ładnie rosną i ze wspołnego DWC pewnie je przeniose do oddzielnych. Mają kilka diód LED do "wspomagania" rośniećia i się ładnie ku nim kierują. Martwią mnie jednak te plamy/ataki :/. Jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
okipol

NOWY
 
Posty: 34
Images: 38
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 20:30
Papryki:

Re: Dziwne plamy na liściach - atakują

Postprzez Psyhe » 7 mar 2014, o 22:33

Jakie plamy ? Te rośliny gniją :?

Siewki padły na zgorzel zapewne ;) za mokro !
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Dziwne plamy na liściach - atakują

Postprzez okipol » 8 mar 2014, o 16:07

Hmm. Dziwne rok temu szło lżej heh. Pomyślałem o zgorzelu a przytrafiło mi sie to dwóm roslinkom - jednej w kostce rockwool (inne przetrwały ok - dotlenienie powinno byc odpowiednie) a drugie w doniczce to fakt byćmoże za wilgotnie. Problemem jest reszta fotek (poza dwoma pierwszymi) i dotyczą one roślinek będących w tym samym pojemniku DWC. Jalapeno padło totalnie, birds eye ma dziwne liście plamki polprzezroczyste a od spodu czarne kropki. Pojemnik jest ten sam i sa hodowane hydroponicznie ( nie namowy o przeslaniu w tradycyjnym tego słowa znaczeniu). Jak wspomniałem Scorpio morouga jest w tym pojemniku i idzie super. Korzenie i bird eye, i mouruga sie rozwijają. Dodałem tez małe jalapeno i sie rozwija także tylko birds eye "gnije"?! Jak temu zapobiec albo w czym tkwi błąd?

Czy Nierownomierna dystrybucja powietrza mogłaby mieć efekt widoczny na fotkach?
Dzięki za pomoc



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

-- 8 mar 2014, o 18:35 --

Mały update fotografii.
W hodowli DWC mam dwa źródła napowietrzania - jeden kamień i jedna "ściana" bąbelków (wężyk).
Tak wygląda cały pojemnik DWC.
5315

Od strony kamienia jest ok, od strony ściany ... no jak widać lipnie. Przesunąłem trochę i zgiąłem wężyk tak by bąbelki leciały na Birds Eye. Pytanie tylko czy to może być powód gnicia?
5316

Przezimowane Cayenne wyglądają tak:

5314
5313

NIestety kilka czubków robi się takich:
5317

Rok temu nie miałem takich problemów, jednak było to w inym mieszkaniu no i cóż... najwidoczniej przypadki i błędy chodzą po ludziach :/.
Mini szklarnie (kilka pięter z folią) lepiej zostawić otwartą dla większej cyrkulacji powietrza (otwartcie z przodu na zamki błyskawiczne), czy może zamknięta dla efektu "szklarni"? W tej mini szklarni mam tylko hydroponikę. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
okipol

NOWY
 
Posty: 34
Images: 38
Dołączył(a): 24 maja 2013, o 20:30
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron