Mszyce

Leczenie, zapobieganie

Re: Mszyce

Postprzez polityk997 » 14 cze 2016, o 23:15

Czy oprysk Mospilanem jest bezpieczny dla roślin z owocami? Czy jak widzę infekcje na 6 szt. Habanero to spryskiwac też resztę Papryk? Wszystkie 65 stoją na jednym balkonie.
Dziękuję za podpowiedź :)

wysłane z urządzenia mobilnego
pozdrawiam

polityk
Avatar użytkownika
polityk997

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8 mar 2016, o 22:56
Lokalizacja: Ząbki
Pochwały: 1
Papryki: 7Pot, Raja Mirch, Leon drop, Garden salsa, corazon, cross

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mszyce

Postprzez corpha76lon » 15 cze 2016, o 00:42

eee ja bym pryskał tylko te na których są;] a co do bezpieczeństwa, szczerze? jadłem owoce po paru dniach od oprysku i żyje:D rzekomo trzeba czekać 2 tyg, tak podaje producent...
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Re: Mszyce

Postprzez a.marcin » 28 cze 2016, o 07:59

Ja też mam ten problem ;-/ - kupiłem 7 sadzonek Bhut Jolokia Red na Alledrogo, w prawdzie odebrałem osobiście ale dopiero w domu zauważyłem że jest pełno mszyc - pytałem hodowcę od którego kupiłem sadzonki jak z nimi walczyć ale pomimo wcześniejszych zapewnień że jak będą problemy to pomoże bo od wielu lat prowadzi uprawy różnych roślinek i się zna - oczywiście nie pomógł, tj. jak już kupiłem sadzonki to kontakt się urwał...

Nic, koniec z marudzeniem, bo przecież trzeba było coś na to poradzić - przeglądałem forum, sieć w poszukiwaniu rozwiązania, które nie będzie toksyczne, nic ciekawego nie znalazłem po za chemią lub specyfikami wytwarzanymi w domu na co nie mam czasu więc wybrałem się do ogrodniczego - tu mi polecono produkt... eco czyli Multi Insekt Substrala, niby nietoksyczny, na bazie oleju - teraz będzie ostrzej - działa w ten sposób że po prostu dusi szkodniki blokując dostęp powietrza i między innymi mszyce - ciekawe sobie pomyślałem i kupiłem - dziewczynki są po pierwszym zabiegu i od razu jest lepiej - mszyce spadły 8-) a te co zostały wyglądają na nieżywe i są tylko przyklejone, w weekend zrobię dokładny przegląd i resztę usunę mechanicznie + ponowie oprysk - na razie jestem zadowolony bo nie śmierdzi, nie jest toksyczne a przy roślinkach, których owoce zamierzam spożywać nie chcę żadnej chemii - wystarczy że warzywa kupowane w sklepach ją mają.
Avatar użytkownika
a.marcin

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20 cze 2016, o 14:01
Lokalizacja: Wa-Wa
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez corpha76lon » 28 cze 2016, o 14:51

Jesteś bohaterem w swoim domu przyjacielu;)
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Re: Mszyce

Postprzez Kubeq » 4 lip 2016, o 10:29

Witam mam prośbę o potwierdzenie czy dobrze zidentyfikowałem gada, czy może to jednak nie mszyce. Na razie dotyczy to tylko jednej rośliny i tylko obrębu stożka wzrostu. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć, jakość średnia ale mam tylko telefon pod ręką niestety.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Kubeq

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 10:17
Lokalizacja: Ruda Śląska, Bytom
Pochwały: 1
Papryki: Głównie chinensy i annumy

Re: Mszyce

Postprzez corpha76lon » 4 lip 2016, o 10:58

Tak panie, to te małe skubańce;] Przy stożku sie ciulki gnieżdżą bo tam łatwiej wyssać im soki z rośliny! Dojeżdżaj je! bo ci sie rozniosą na reszte roslin
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Re: Mszyce

Postprzez Kubeq » 4 lip 2016, o 12:24

Dzięki za szybkie info.
Wieczorem opryskam mieszanka wody z mlekiem bo tylko to mam pod ręka zanim wywar z czosnku mi dojdzie. Jak to nie pomoże pomyśle o jakiejś chemii, na razie usunąłem skubańców ręcznie .
Avatar użytkownika
Kubeq

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 10:17
Lokalizacja: Ruda Śląska, Bytom
Pochwały: 1
Papryki: Głównie chinensy i annumy

Re: Mszyce

Postprzez ch4 » 4 lip 2016, o 19:58

Szkodniki będziesz raczył mlekiem?
Opryskaj wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń w takiej ilości, by dobrze się pienił i ... niech się zmywają :D

A ze środków chemicznych skuteczny jest Mospilan.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Mszyce

Postprzez Kubeq » 5 lip 2016, o 01:39

Czytałem w kilku miejscach że wodą z mlekiem w stosunku 1:1 pryskać . Płyn do naczyń nie szkodzi roślinkom?
Avatar użytkownika
Kubeq

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 76
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 10:17
Lokalizacja: Ruda Śląska, Bytom
Pochwały: 1
Papryki: Głównie chinensy i annumy

Re: Mszyce

Postprzez corpha76lon » 5 lip 2016, o 16:06

raczej nie zaszkodzi;] mleko też jest dobre ale potem rosliny są całe z mleka:D no walcz na wszelkie ci opisane tu sposoby aczkolwiek, pamietaj, chemia najskuteczniejsza... Ja osobiscie próboowałem naturalnych sposobów i raz pomoga a raz nie takze... wole walnac mendelejewem i miec pewność/spokoj;]
Avatar użytkownika
corpha76lon

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 mar 2015, o 14:32
Papryki: Docelowo cała skala scoville'a

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości