Mszyce

Leczenie, zapobieganie

Re: Mszyce

Postprzez Papryka » 6 paź 2017, o 13:00

A z chemicznych jaki jest najlepszy i stosunkowo najmniej szkodliwy dla rośliny i spożywającego?
Avatar użytkownika
Papryka

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 16:24
Lokalizacja: Gubin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mszyce

Postprzez remixxx » 6 paź 2017, o 14:30

Papryka napisał(a):A z chemicznych jaki jest najlepszy i stosunkowo najmniej szkodliwy dla rośliny i spożywającego?

Nie znam się na tyle, ale powiem z własnych doświadczeń, że najlepsze są te, które działają systemiczne, a nie kontaktowo, bo często jeden oprysk i to nawet niedokładny i po kłopocie. Na zdrowy rozsądek utrzymują się one jednak dłużej w roślinie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę, że kontaktowymi trzeba nieraz kilkukrotnie opryskiwać, to suma przyjętej dawki przez organizm i tak pewno będzie porównywalna.
Istotne jest też na jakim etapie rozwoju jest roślina. Na małej to można nawet mechanicznie usuwać szkodniki. Na większych - systemiczne, bo minie jeszcze sporo czasu zanim będziemy zrywać dojrzałe owoce. A gdy już są owoce - te ekologiczne, bez okresu karencji albo ostatecznie kontaktowe z krótkim okresem karencji.
W wersji ekstremalnej przy wieloletnich roślinach (np. ozdobnej variegacie), obcinam do zera roślinę i wywalam z owadami a potem cieszą się nowymi, zdrowymi odrostami :)

Podkreślam, że ja kierują się w powyższych zasadach rozsądkiem, a nie wiedzą chemiczną.
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez mih000 » 6 paź 2017, o 18:40

Wg mnie w hodowli hobbystycznej mozna poswiecic czas na takie rzeczy bo to w koncu element uprawy - rozkminianie zaleznosci czemu akurat moje rosliny sa dziesiatkowane przez owada, a wszystko inne rosnie dookola. Prawda jest taka ze im wiecej i czesciej sie pryska i sztucznie wszystko podtrzymuje tym z kazdym sezonem jest gorzej. Widze to po wszystkich okolicznych rolnikach... a z drugiej strony inwestujac czas na poczatku oszczedza sie wiele w przyszlosci na koniecznosci 'chodzenia przy' uprawie.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Mszyce

Postprzez enderosc » 20 maja 2018, o 22:20

Mszyca? przejrzałem cały post i tak jakoś niedopasowaniem robala do tego co widziałem na zdjęciach. Co prawda na bazylii, ale na papryczkach jest to samo tylko nie mam tak ostrego zdjęcia.

Obrazek
https://zapodaj.net/827b78385b285.jpg.html
Avatar użytkownika
enderosc

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lip 2017, o 09:40
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez Papryka » 21 maja 2018, o 04:22

Mszyca! <salut>
Avatar użytkownika
Papryka

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 26 sie 2017, o 16:24
Lokalizacja: Gubin
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez enderosc » 22 maja 2018, o 05:21

dzięki, wybiorę sie dzisiaj do Fimalu po jakiś środek na mszyce.
Avatar użytkownika
enderosc

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lip 2017, o 09:40
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez ratownik10 » 9 cze 2018, o 08:19

Potwierdźcie mi czy to te mszyce nieszczęsne... są mikroskopijne . Jak ubić to coś ?

Obrazek
Avatar użytkownika
ratownik10

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 07:55
Papryki: Trinidad Scorpion Butch T, Bhut Jolokia Peach, Habanero Yellow,Red,Chocolate.

Re: Mszyce

Postprzez ch4 » 9 cze 2018, o 11:21

Tak, to mszyce.
Możesz spłukać strumieniem wody, spryskać wodą z mydłem potasowym, poczekać na biedronki, złotooki lub inne pożyteczne stworzonka, a ze środków chemicznych to np. Mospilan.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Mszyce

Postprzez piotrasta » 13 cze 2018, o 23:17

A można gdzieś kupić biedronki (wiem może i trochę głupie ale już różne rzeczy widziałem do kupienia)?
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Re: Mszyce

Postprzez mkosicki » 15 cze 2018, o 14:57

Kupuje się larwy biedronki, najwygodniej przez internet. Jak masz w okolicy duży sklep ogrodniczy to też ta mogą być, ale raczej niewielkie szanse na to.
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron