Żółte coś na paprykach

Leczenie, zapobieganie

Re: Żółte coś na paprykach

Postprzez 4ndrew » 30 maja 2013, o 21:51

Odnosnie tego mchu , to nie dales przypadkiem za kwasnej ziemi ? .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Żółte coś na paprykach

Postprzez Venbar » 31 maja 2013, o 07:12

Pomieszalem ziemi ph 6,5 ze zwykłą ziemią z ogródka na której hodowałem pomidory koktajlowe w zeszłym roku. Myślisz, że źle zrobiłem?
Avatar użytkownika
Venbar

NOWY
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 kwi 2012, o 08:25
Papryki:

Re: Żółte coś na paprykach

Postprzez 4ndrew » 31 maja 2013, o 10:36

powinno byc ok, ale lepiej dawac mieszanke ziemi kupnej, z ogrodka mozna czesto przyniesc rozne wynalazki z ziemia, co do mchu to mozesz po prostu za duzo podlewac. Lepiej podlewac rzedziej a obficie i przesuszac nieco ziemie , niz czesto i zeby byla non stop wilgotna (dotyczy juz podrosnietych roslin).
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Żółte coś na paprykach

Postprzez vvili » 31 maja 2013, o 12:49

Te malutkie białe paprochy, przyjrzyj się dobrze czy aby one nie żyją... W tamtym roku na balkonie miałem tego w ch_j
Alkohol pity umiarkowanie nie szkodzi nawet w dużych ilościach.
Avatar użytkownika
vvili

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 96
Images: 17
Dołączył(a): 27 gru 2011, o 18:07
Lokalizacja: Niepołomice/Kraków
Papryki:

Re: Żółte coś na paprykach

Postprzez Venbar » 4 cze 2013, o 17:03

Pierwsze działo zawiodło. Oprócz smrodu z czosnku nic się nie stało. Teraz chemia:

Obrazek


Niestety nie udało mi się znaleźć tego specyfiku do którego podaliście linka więc wziąłem to co było.

Drugi oprysk i na oko nie widać zmian chyba, że się przestały ruszać.
Avatar użytkownika
Venbar

NOWY
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 kwi 2012, o 08:25
Papryki:

Re: Żółte coś na paprykach

Postprzez Venbar » 13 cze 2013, o 20:41

Dobra, gnidów z racji możliwości pozbyłem się w następujący sposób. Jeden z ostatnich słonecznych dni (nie trudno policzyć było ich niewiele) wziąłem wszystkie roślinki na dwór i wio ze starej ziemi, prosto do wody. Wszystkie ładnie oczyściłem z gnid i starej ziemi. Potem zasadzka do nowej ziemi ph 5.5-6.5 kupnej. Lekko dodane nawozu do pomidorów 'guano'. Zalano lekko wodą, żeby roślinki lepiej się ukorzeniły w nowej ziemi. Przed wsadzeniem do growboxa, spsikane zapobiegawczo 'karate'. Narazie nie ma tego 'łazidła' a roślinki wyglądają jakby lekko przestraszone po kąpieli, ale dalej są zielone i ładne :)
Avatar użytkownika
Venbar

NOWY
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 kwi 2012, o 08:25
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron