Walka z mszycami

Leczenie, zapobieganie

Walka z mszycami

Postprzez dippi » 10 mar 2018, o 12:14

Witam. Mam kilka zimowanych papryk i niestety pojawiły się na nich mszyce. Mam w domu Substral polysect 005 sl, ale w instrukcji doczytałam że "W czasie opryskiwania nie dopuścić do przedostania się środka na inne rośliny konsumpcyjne np. warzywa." W instrukcji jest też informacja że to środek "o działaniu kontaktowym i żołądkowym, przeznaczonym do zwalczania szkodników w uprawie polowej roślin ozdobnych oraz w uprawie roślin doniczkowych. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie." Po przeczytaniu tych informacji obawiam się że nie nadaje się do papryk, tym bardziej że nie podano dla żadnego okresu karencji. Stosował ktoś z was ten środek do papryk, czy jest on bezpieczny?
Avatar użytkownika
dippi

NOWY
 
Posty: 15
Images: 14
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 14:00
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Walka z mszycami

Postprzez piootrek » 9 lut 2020, o 19:13

Witam. Temat sprzed prawie dwóch lat, ale wypowiem się, może pomoże komuś kto aktualnie szuka info na ten temat.
" Po przeczytaniu tych informacji obawiam się że nie nadaje się do papryk, tym bardziej że nie podano dla żadnego okresu karencji..."
Rzeczywiście w ulotce przy okresie karencji jest nie dotyczy. Substral ma w swojej ofercie podobny produkt, Polysect 005sl-Warzywa.
Tam w ulotce okres karencji to 14 dni. A w składzie?
"Zawartość substancji czynnej: acetamipryd (insektycyd z grupy neonikotynoidów)" - a więc ta sama co w opisanym przez Ciebie produkcie,
w takiej samej dawce ( 5 g/l ).
Tak więc ten sam produkt, wiele opakowań/zastosowań. Wnioski same się nasuwają.
Avatar użytkownika
piootrek

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 4 sty 2015, o 11:03
Papryki:

Re: Walka z mszycami

Postprzez piootrek » 1 maja 2020, o 12:09

Witam ponownie, celowo nie edytowałem, aby podnieść wątek ponieważ czas ataków blisko.
Skuteczna (sprawdzona) metoda to oprysk liści z każdej strony wodą z sodą (0,5-1 łyżeczki na litr wody).
Pomaga w walce z mszycami, mączlikiem i nie tylko...
Avatar użytkownika
piootrek

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 4 sty 2015, o 11:03
Papryki:

Re: Walka z mszycami

Postprzez Boryss6 » 4 maja 2020, o 23:48

Śmiało można pryskać. Po opryskaniu trzeba tylko odczekać karencję i można jeść paprykę. Oczywiście teraz problemu nie będzie chyba ,że są już papryki na krzaku , które dojrzewają. Środki kontaktowe i systemiczne są najlepszymi środkami. Wodą , pokrzywą , mydłem to co najwyżej można sobie umyć nogi :)
Avatar użytkownika
Boryss6

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 maja 2020, o 20:44
Papryki:


Powrót do Szkodniki roślin

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron