Poznaj prawdę !

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez telep_lbn » 22 paź 2012, o 11:01

Ogólnie zgadzam się i nie zgadzam jednocześnie (zależy z czym :p), na pewno nie ma się o co kłócić bo każdy ma swoje racje. Na pewno nie ma też złotego środka w postaci jednej księgi, którą wystarczy zrozumieć (kiedyś sam za taką książkę uważałem Potęgę Podświadomości Murphy'ego, ale nie ma niestety tak łatwo ;)

To na ile głęboko ktoś chce wchodzić w dany temat zależy już od niego i tego na ile jest czymś zainteresowany. Nie mając jednak odpowiedniej wiedzy w danej dziedzinie nie powinno się ogólnikowo stwierdzać, że to jakieś wymysły ponieważ po prostu nie ma się argumentów na taką dyskusję (tu chodzi mi o tzw. teorie spiskowe). Co do religii to oczywiście każdy ma swój wybór, należy jednak pamiętać, że wszelkie religie politeistyczne to neopogaństwo podszyte okultyzmem, czyli kult złotego cielca.
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez 4ndrew » 22 paź 2012, o 11:03

Ciezko bedzie ci cokolwiek zrozumiec bo by jestes tylko polakiem wiec juz masz klapki :P
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez telep_lbn » 22 paź 2012, o 13:02

Dzięki za z góry przybitą łatkę. Dziwne, że osoba tak światła jak Ty musi posługiwać się stereotypami by odnaleźć się w świecie. Wierz mi lub nie lecz byłem już po różnych stronach barykady. Życie jednak jest sztuką wyborów więc wraz z pogłębianiem wiedzy w nowych dziedzinach czasem okazuje się, że to co wcześniej wydawało nam się słuszne i prawdziwe, po skonfrontowaniu z nowymi faktami i logicznym myśleniem okazuje się ślepym zaułkiem. Ja osobiście nie wstydzę się wtedy przyznać, że się myliłem i uznaje to za konieczny warunek rozwoju. Przeżyłem i rozumiem więcej niż myślisz więc dziwi mnie trochę, że nie znając mnie nawet w najmniejszym stopniu, próbujesz mnie oceniać na podstawie avataru i podpisu na forum. Kiedyś by mnie to mocno zdenerwowało, ale teraz mogę powiedzieć tylko tyle, że po:
1. niestety niesłusznie mnie oceniłeś,
2. nie sprowadzajmy tej rozmowy na ślepe tory ubliżania sobie i przekrzykiwania swoich racji.

Śmieszne jest to, że kiedy jest mowa o tolerancji to jak najbardziej dotyczy ona homoseksualistów, feministek, obcych narodowości i tym podobnych wynalazków "Nowej Ery". Niestety rzadko działa to w drugą stronę tak jakby środowiskom patriotycznym czy chrześcijańskim się już ta tolerancja nie należała.
Ostatnio edytowano 10 sty 2013, o 23:29 przez telep_lbn, łącznie edytowano 1 raz
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez 4ndrew » 22 paź 2012, o 13:41

love is my religion sa peace bro
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez telep_lbn » 22 paź 2012, o 14:11

Gra gitara tylko nie oceniaj więcej książki po okładce ;)
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez Psyhe » 22 paź 2012, o 14:47

4ndrew napisał(a):Ciezko bedzie ci cokolwiek zrozumiec bo by jestes tylko polakiem wiec juz masz klapki :P


A co to ma niby znaczyć ? :)
Swoją droga cza być niezłym ziomem żeby tak pisać !
Tak samo rozwala mnie jak polak mówi do innego "polaczek" WTF :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez V3rtyX » 22 paź 2012, o 16:14

Śmieszne jest to, że kiedy jest mowa o tolerancji to jak najbardziej dotyczy ona homoseksualistów, feministek, obcych narodowości i tym podobnych wynalazków "Nowej Ery". Niestety rzadko działa to w drugą stronę tak jakby środowiskom patriotycznym czy chrześcijańskim się już ta tolerancja nie należała.



Homoseksualizm, feminizm, tolerancja obcych narodowosci to wynalazek "nowej ery"? Chlopie co ty pier.... Homoseksualizm istnial od zawsze. W niektorych cywilizacjach byl calkowicie akceptowany przez spoleczenstwo. Przed pojawieniem sie chrzescijanstwa w Europie stare poganskie religie wierzyly w dualizm natury i kobiety nie byly wtedy dyskryminowane. Mozna wrecz powiedziec, ze byly czczone i utozsamiane z Matka Ziemia. Feminizm nie jest niczym nowym.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez Alviczka » 22 paź 2012, o 16:49

V3rtyX napisał(a):
Śmieszne jest to, że kiedy jest mowa o tolerancji to jak najbardziej dotyczy ona homoseksualistów, feministek, obcych narodowości i tym podobnych wynalazków "Nowej Ery". Niestety rzadko działa to w drugą stronę tak jakby środowiskom patriotycznym czy chrześcijańskim się już ta tolerancja nie należała.



Homoseksualizm, feminizm, tolerancja obcych narodowosci to wynalazek "nowej ery"? Chlopie co ty pier.... Homoseksualizm istnial od zawsze. W niektorych cywilizacjach byl calkowicie akceptowany przez spoleczenstwo. Przed pojawieniem sie chrzescijanstwa w Europie stare poganskie religie wierzyly w dualizm natury i kobiety nie byly wtedy dyskryminowane. Mozna wrecz powiedziec, ze byly czczone i utozsamiane z Matka Ziemia. Feminizm nie jest niczym nowym.



Polecam książki Jean M. Auel - cykl o dzieciach ziemi. Owszem, sama akcja to fantazja, ale dzięki nim zaczęłam szukać, grzebać i interesować się archeologią. Bohaterami są głownie Homo sapiens fossilis... w tamtych czasach czczono kobietę-matkę, Matkę Ziemię. Jest więc to o wiele bardziej naturalne i właściwe, niż współcześniejsze starożytno-średniowieczno-współczesne przekonania, jakoby kobieta była dodatkiem/"tylko kobietą"/własnością. ;)
Ogólnie ja jestem przeciwko "tolerowaniu" - dlatego, że tolerowanie ma negatywny wydzwięk. Nikt nie powie, że toleruje czarnowłosych, ale sporo osób powie, że toleruje czarnoskórych... hm, jaki w tym sens?

Dla mnie czymś normalnym jest to, że mam wśród znajomych nie tylko Polaków, nie tylko hetero i nie tylko białych, bo przyjaźnię się z ludźmi, a nie z ich narodowością/kolorem skóry/seksualnością. Nie czuję się niezręcznie mając koleżankę les, bo co mi do tego? Że niby mogła by mnie podrywać... :lol: Jako że sama nie jestem zainteresowana, traktuję ją dokładnie tak samo jak mężczyzn, którymi nie jestem zainteresowana. Przyjaciel i tyle, bez bania się czegokolwiek.
Co do seksualizmu - polecam film chyba stacji BBC homoseksualizm u zwierząt ;) Nie mówię tu o psach, gdzie krycie jest formą dominacji, ale np. pingwiny tworzą trwające czasami lata partnerstwo.

Szczerze mówiąc nie rozumiem jednej rzeczy - NIENAWIŚCI. Nie rozumiem, i nie toleruję, jeśli jest atakiem na kogoś.
Jest różnica pomiędzy nienawiścią do kibiców, a nielubieniem konkretnej grupy kiboli, która co mecz rozwala płot, wrzuca pety na podwórko i puszki.
Jest różnica pomiędzy kobietą, która nie lubi mężczyzn traktujących ją z góry, a kobietą która nienawidzi mężczyzn, bo są mężczyznami.
Tak samo jest i różnica między byciem dobrym katolikiem, który jest dobrym człowiekiem, a katolikiem-ekstremistą, który najchętniej zabiłby każdego, kto ośmieli się nie wierzyć w to samo co on.
Nie widzę powodu by akceptować osobę, która nienawidzi innych ludzi, tylko dlatego że są. Nawet, nie widziałabym powodu do nienawidzenia pedofila, gdyby ów osobnik nigdy w życiu nie skrzywdziłby żadnego dziecka, i grzecznie chodził na terapie/brał leki itp, które sprawią, że nikogo nie skrzywdzi. Nie mam nic przeciwko facotetowi który lubi sprawiać ból kobiecie, jeśli robi to z własną partnerką która lubi, bo jej to sprawia przyjemność (pary SM;) ) ale nie widzę powodów do tolerancji dla np. aktywnych gwałcicieli.

Dlaczego jest więc większa akceptacja dla np. czarnoskórych a nie dla patriotów? A czy jest? Jakoś nie widzę, żeby ludzie którzy wieszają flagę w święta narodowe, uczęszczali co tydzień do kościoła i znali historię mieli domy obrzucane pomidorami czy byli wytykani palcami. A czarnoskóry sąsiad, który wprowadził się do mojej dzielnicy kilkanaście lat temu - przez dłuższy czas on i jego dzieci musieli co kilka dni/tygodni zamalowywać mur, na którym pojawiały się rasistowskie hasła, najczęściej jeszcze z błędami ortograficznymi.
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez telep_lbn » 22 paź 2012, o 19:22

Wszystko się zgadza - wymienione przeze mnie czynniki istniały od zawsze. Ale od niedawna są aktywnie promowane i to nie bez powodu. Niestety ma to wszystko głębsze dno. Czy wiecie np. czym jest inżynieria społeczna? Jest to socjotechnika używana przez mass media po to żeby oswajać ludzi z czymś, kierować ich myśli i pragnienia na z góry zamierzone tory. Ruchy takie jak feminizm (który nawiasem mówiąc jest właśnie zaprzeczeniem poszanowania dla kobiety, mój szacunek do kobiet jest ogromny i wcale nie uważam ich za jakiś dodatek a feminizm jest po prostu głupotą, czymś odwrotnym niż ma być z założenia) są elementami inżynierii społecznej a ich celem jest podważenie tradycyjnych wartości i wywrócenie wszystkiego "do góry nogami". Zainteresowanych tematem odsyłam do pozycji "Protokoły mędrców Syjonu".

Swoją drogą jest to temat o tzw. "teoriach spiskowych" więc bardzo mnie dziwi aktywność w tym wątku osób, których po prostu to nie interesuje i które mają całkowicie odwrotne spojrzenie na świat. Oczywiście, że forum jest od tego by wyrażać swoje zdanie, ale ja osobiście jeżeli coś mnie nie interesuje to po prostu to omijam zamiast przekonywać tam ludzi do moich racji. Wydaje mi się, że to jest normalna reakcja. Przez udzielanie się "gdzie się da" i uważanie się za depozytariusza prawdy tworzy się tylko niepotrzebne spiny.

-- 22 paź 2012, o 19:31 --

Ze względu na to iż jest to temat o spiskach na forum o paprykach wrzucę film łączący oba te tematy, może akurat kogoś zainteresuje ;)

http://www.youtube.com/watch?v=b-3-nilTzjQ
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Poznaj prawdę !

Postprzez hanka » 25 paź 2012, o 18:22

telep_lbn napisał(a):Masz piękny chrześcijański podpis więc tym bardziej powinieneś się tym zainteresować głębiej ponieważ właśnie chrześcijaństwo jako prawdziwa religia jest ich głównym celem do zlikwidowania w tej całej grze, a większość spiskowców to osoby o rodowodach mocno okultystyczno-szatańskich.
przykro mi bardzo, v to żyd.
zgroza.





syjoniści do syjonu! i takie tam.
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości