Przeczytałem i polecam

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Przeczytałem i polecam

Postprzez Sargento Garcia » 5 lis 2011, o 23:56

Mam nadzieję, że pomysł się Wam spodoba i będzie można tu przeczytać recenzje książek wartościowych, ciekawych, czy po prostu takich przy których można się dobrze zrelaksować.


Kilka dni temu wpadła mi w ręce następująca pozycja

Obrazek Obrazek

i muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie jak chodzenie po bagnie. Jest to pierwsza z 7 książek (do tej pory ukazały się 4 części) autorstwa Johna Marsdena – nauczyciela języka angielskiego mieszkającego i pracującego w Australii. Słuchał jakie uwagi jego uczniowie zgłaszają do czytanych książek, co im się w nich podoba, co odpycha i postanowił popełnić książkę wpasowującą się w oczekiwania.
Jestem po „zaliczeniu” pierwszego tomu i przyznaję, że autor staje na wysokości zadania. Książka idealnie nadaje się do podróży lub na długie jesienne wieczory.


Pozwolę sobie od razu zareklamować kolejną serię: są to trzy książki szwedzkiego autora Stiega Larssona:
- Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
- Millenium: Dziewczyna, która igrała z ogniem
- Millenium: Zamek z piasku, który runął

Obrazek Obrazek Obrazek

Te książki to prawdziwe bagno: nie radzę zaczynać czytania w środku tygodnia. Ja popełniłem ten błąd i chodziłem do roboty jak zombii. Początek pierwszego tomu jest spokojny, czyta się lekko i przyjemnie. Od pewnego momentu (aż mnie korci aby dokładnie napisać od którego) zaczyna się rolerkoster trwający do końca III tomu. Czytałem i obiecywałem sobie że skończę jeszcze tylko ten rozdział i idę spać, potem zaczynałem kolejny i… w końcu odpadałem od książki o 04:00 nad ranem, by o 06:00 wstać i poczołgać się do roboty. Tak było prawie przez tydzień, bo czytałem jeden tom w 1,5-2 doby.
W mojej ocenie najlepiej napisane książki ostatnich lat. Poleciłem je kilu osobom i wszystkie reagowały tak samo – zarwane noce i niewyspanie.
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez miziol » 6 lis 2011, o 20:48

Ja polecam twórczość zacnego polaka Andrzeja Sapkowskiego. Zacząłem czytać książki z serii "Wiedźmin". Jest ich siedem, ja jestem już na drugiej. Zarąbiście opisane sceny walki. Nie zapominając o tekstach jakie padają. Na podstawie Książek o wiedźminie powstały 2 części gry, film oraz serial (wszystko polska produkcja). Sapkowski napisał też wiele innych książek, które napewno przeczytam gdy skończę serię książek o wiedźminie Geralcie z Rivii.
"Lepiej walczyć za coś, niż żyć bez celu" Generał George S. Patton
"Nie można ustępować przed siłą; nie można ustępować przed pozornie silniejszym wrogiem" Winston Churchill
Avatar użytkownika
miziol

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 425
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 20:10
Lokalizacja: Mysłowice
Papryki:

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez Syndi » 6 lis 2011, o 20:53

To ja też coś polecę - jeden z tomików opowiadań Pilipiuka - podczas czytania niektórych rozdziałów ciarki przechodzą po plecach...
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez Sargento Garcia » 6 lis 2011, o 21:10

Syndi napisał(a):To ja też coś polecę - jeden z tomików opowiadań Pilipiuka - podczas czytania niektórych rozdziałów ciarki przechodzą po plecach...
Obrazek



Super jest również książka Andrzeja Pilipiuka "2586 kroków"

Z polskich autorów tego gatunku mogę z całego serca polecić serię książek Jacka Piekary o losach inkwizytora Mordimera i jego specyficznym podejściu do spraw wiary i kleru oraz książkę "Ani słowa prawdy" - cykl zabawnych i napisanych dowcipnym językiem opowiadań o czarnoksiężniku Arivaldzie
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez Charoshi » 7 lis 2011, o 09:10

Piramidy.jpg


Przeczytałem sporo książek z uniwersum Świata Dysku i ta mi się najbardziej podobała, choć może dlatego, że była to pierwsza Pratchett'owa książka, którą czytałem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Gdy kaszanki brak...w oku się czai łza...

Kto gorszy w Dżudo, ten krwawi dużo!
Avatar użytkownika
Charoshi

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 188
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 10:24
Lokalizacja: Żyrardów
Papryki:

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez burn_dat <jolokia> » 22 lis 2011, o 22:07

polecam jako lekturę uzupełniającą do Mein Kampf
książkę Hansa Hellmuta Kirsta w partii
Obrazek

z innej beczki:
młody, zdolny, polski pisarz i dziennikarz, publicysta Daniel Odija i jego Ulica
Obrazek
książka robi wrażenie autentycznością opisów
polecam
może ktoś z Was zna twórczość tego autora?
ognia nie gaście
Obrazek
Avatar użytkownika
burn_dat <jolokia>

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 59
Images: 11
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 17:07
Papryki:

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez telep_lbn » 13 sty 2013, o 19:24

Odkopię trochę wątek bo ciekawy i szkoda, że ugrzązł ;)

Jeżeli ktoś lubi tematy historycze lub polityczne to serdecznie polecam książkę Henryka Pająka: Bestie Końca Czasu. Jest to zbiór faktów historii najnowszej (chociaż czasami autor cofa się w swoich rozważaniach do XVIIIw.) włącznie z interpretacją autora. Mimo iż książka ta ma 450 stron to czyta się ją z zapartym tchem bo nie jest napisana w nudny sposób jak niektóre książki historyczne. Jeżeli komuś się spodoba to odsyłam do pozostałych pozycji pana Henryka, napisał sporo kontrowersyjnych perełek ;)

Obrazek
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez V3rtyX » 13 sty 2013, o 19:44

Obrazek

Do końca świata, jaki znasz, zostało tylko siedem dni… Koniec świata jest bliższy, niż nam się wydaje. Seria dramatycznych wydarzeń na całym świecie powoduje wstrzymanie wydobycia ropy naftowej na skalę globalną. Reperkusje są natychmiastowe i mają rozmiar katastrofalny. Dochodzi do gwałtownego kryzysu ekonomicznego i błyskawicznego rozpadu fundamentów struktur społecznych na całej kuli ziemskiej. Świat, jaki znaliśmy, w ciągu zaledwie kilku dni przestaje istnieć. Andy Sutherland jest inżynierem uwięzionym w Iraku wraz z oddziałem żołnierzy. Usiłuje się stamtąd wydostać i wrócić do Wielkiej Brytanii, w której szaleje chaos. Zdaje sobie sprawę, że jego rodzina stała się celem w grze, o której dotąd nie miał pojęcia. Ma to ścisły związek z pozoru błahym wydarzeniem z przeszłości.


zaje... ksiazka :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez Justysia » 13 sty 2013, o 19:57

Polecam książki Carlos Ruiz Zafon. Książki począwszy od Cień Wiatru, Gry Anioła, Marine do Więźnia Nieba są godne polecenia. Barcelona XX wieku- miasto w którym przeszlość na każdym kroku rzutuje na teraźniejszość, a książka oddaje jej klimat. Czytają zarówno K jak i M. Na okładce powinno być napisane UWAGA WCIĄGA. Mega szybko się czyta, są momenty tajemnicy, erotyzmu a czasem ciarka przeleci po plecach:)

Kolejny autor to Ken Follett i Filary ziemi oraz Świat bez końca. Czasy Anglii średniowiecznej, miasto Kingsbridge i perypetie jego mieszkańców. Różne schematy bohaterów, których losy trzymają w napięciu i budzą skrajne emocje podczas czytania. Książka pomimo objętości nie męczy- czyta się sprawnie i w każdym kącie domu:)

Sagi James'aa Bourne'a R. Ludluma chyba nie muszę przedstawiać. Jak dla mnie rewelacyjna klasyka.

Zaczynam czytać Assassin's Creed- zobaczymy jakie będą wrażenia:)
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Przeczytałem i polecam

Postprzez Sargento Garcia » 13 sty 2013, o 21:00

Pozwolę sobie polecić książkę (jest też film, ale nie widziałem wiec się nie wypowiem):

Obrazek

Jest to opowieść o mieszkańcach zniszczonej Ameryce Północnej. Kontynent podzielony jest na 13 dystryktów i stolicę Kapitol. Po powstaniu w 13 dystrykcie zostaje on zrównany z ziemią a mieszkańcy wymordowani. Aby mieszkańcy pozostałych dystryktów nie zapomnieli o skutkach powstania, raz w roku losowana jest w każdym z nich para: chłopak i dziewczyna w wieku między 13-18 rokiem życia. Wylosowani stają na specjalnej arenie do walki na śmierć i życie - może pozostać tylko jeden zwycięzca.


Godną uwagi jest też seria powieści kryminalnych Harlana Cobena o przygodach agenta sportowego Myrona Bolitara któremu w pracy pomaga bardzo bogaty przyjaciel uwielbiającym siłowe rozwiązywanie problemów. W skład cyklu wchodzą następujące pozycje:
- Bez skrupułów
- Krótka piłka
- Bez śladu
- Błękitna krew
- Jeden fałszywy ruch
- Ostatni szczegół
- Najczarniejszy strach
- Obiecaj mi
- Zaginiona
- Wszyscy mamy tajemnice
Książki czyta się szybko (u mnie było wypadał mniej więcej jeden tom na wieczór), akcja toczy się w nich od pierwszych stron i prawie do ostatniej strony czytelnik nie przewiduje ostatecznego rozwiązania. Dodam tylko, ze warto czytać w podanej kolejności, gdyż cześć wątków pojawia się w kolejnych książkach.
Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji!
Avatar użytkownika
Sargento Garcia

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 630
Images: 9
Dołączył(a): 15 kwi 2011, o 09:40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Papryki: Dla mnie żółty bell to szczyt możliwości

Następna strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron