Przysłowia a pogoda

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Przysłowia a pogoda

Postprzez solymr » 10 kwi 2018, o 09:44

Ostatnio przeczytałem takie "Grzmot w kwietniu dobra nowina, już szron roślin nie pościna". Dwa dni temu była pierwsza tegoroczna burza, na dziś zapowiadają kolejną. Jeśli wierzyć przysłowiom, to ten rok zapowiada się już bez przymrozków, czyli można już rośliny wystawiać na dwór (oczywiście należy pamiętać o hartowaniu). W głowie mam oczywiście zimną Zośkę, ale myślę, że może się to przysłowie sprawdzić. Ale z drugiej strony to mój 3 sezon paprykowy, wcześniej nie uprawiałem żadnych roślin więc doświadczenie niewielkie.
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Przysłowia a pogoda

Postprzez Ciapek23 » 10 kwi 2018, o 10:50

Mam ten sam problem. Ja weekendem je zahartuje a potem chce wystawiac za dnia a wracajac z pracy do domu przenosic. Mam 20 doniczek ale sadze ze warto sie pomeczyc :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Przysłowia a pogoda

Postprzez tomaszek » 10 kwi 2018, o 16:43

Ciapek23 napisał(a): Ja weekendem je zahartuje a potem chce wystawiac za dnia a wracajac z pracy do domu przenosic. Mam 20 doniczek ale sadze ze warto sie pomeczyc :)

I tu się zgadzam,ja pomidory zostawiam na noc w tunelu ale po wcześniejszych dogłębnie sprawdzanych prognozach temperatur,na chili bym się nie odważył.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Przysłowia a pogoda

Postprzez Bryndza » 10 kwi 2018, o 16:48

Ja już od 3 kwietnia z racji tego, że zostało mi trochę miejsca w szklarni po pomidorach, trzymam tam 5 testowych chili. Wtedy temperatura w nocy spadała nawet do 2-3 stopni, lecz nie zauważyłem, żeby odbiło się to na chili. Zauważyłem nawet nowe przyrosty i ogólną poprawę ich formy. Na dniach będę sukcesywnie przesadzał chili do tunelu i obserwował jak się zachowują.
Avatar użytkownika
Bryndza

NOWY
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26 lis 2017, o 19:14
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Przysłowia a pogoda

Postprzez tomaszek » 10 kwi 2018, o 17:50

Biorąc pod uwagę pogodę,różnica między uprawą parapetową a pod osłonami na pewno będzie na korzyść tej drugiej,tak jak mówisz testowo można ryzykować jednak to dopiero 10-ty kwietnia ,trzeba być ostrożnym pozostawiając całą uprawę na noc a w zapasie mieć możliwość dogrzewania szklarni czy tunelu.Czasami wystarczą znicze a niekiedy farelki czy piecyki olejowe.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Przysłowia a pogoda

Postprzez 4ndrew » 11 kwi 2018, o 08:24

Ja z uwagi na brak slonecznych okien wyniosłem całe towarzystwo pod folie, pomidory z 70-80szt, chili ok 100szt, ogorki z liscieniami dopiero ok 40szt, miechunka 15szt .
Sledzę prognozę i jak tylko w nocy będzie poniżej 4st to towarzystwo na noc wędruje do domku. (czasami zapowiedzą +3 w nocy a nad ranem szron i zlapało więć dobrze jakis zapas mieć ) .
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom


Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron