Kuchenne przypadki

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Kuchenne przypadki

Postprzez czarny_krk » 31 sie 2016, o 13:51

Nie wiem czy jest gdzieś podobny temat na forum bo nie znalazłem. Nie wiem czy też nieraz zdarzają się Wam w kuchni przypadki kiedy robicie coś dla siebie i pojawia się ktoś z rodziny kto akurat za ostrym nie przepada i tu zaczyna się wszystko.
Ostatnio jakiś czas temu do bodajże pizzy potrzebowałem keczup. Moja żona nie cierpi ostrych więc zawsze w lodówce znajduje wersje łagodne. Otwarłem lodówkę i znalazłem keczup, który jest już na wykończeniu. Zostało może z 20% w butelce. Postanowiłem go trochę przyprawić i tak: dodałem ostrej pasty Le Phare du Cap Bon i do tego sosu z papryczek piri piri no i całość zasypałem pieprzem cayenne i ostrą papryką w proszku. Keczup w końcu nadawał się do konsumpcji więc zużyłem sporo ale i tak zostało. Schowałem go do lodówki i zapomniałem powiedzieć rodzinie, że takowy zrobiłem. Wczoraj postanowili zrobić sobie kiełbaski z keczupem na kolację. Kiełbaski przygotowali i polali sosem po czym słyszę z kuchni najpierw młodego, który wrzeszczy, że go piecze w buzi i potem moją, która tez wrzeszczy na mnie: co to !#$*@ jest? Powiedziałem, że keczup zgodnie z prawdą, ale troszkę ostrzejszy <chili>
Dowiedziałem się, że jestem psychiczny i powinienem się leczyć :D Próby wytłumaczenia, że wcale ostry nie był spełzły na niczym :mrgreen:
Do tego co moja otwiera szafkę z przyprawami to słyszę: ty tylko myślisz o sobie. Nic słodkiego nie ma w tym domu :mrgreen:
Avatar użytkownika
czarny_krk

NOWY
 
Posty: 28
Images: 1
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 12:35
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kuchenne przypadki

Postprzez mih000 » 31 sie 2016, o 14:19

Haha, true story bro.

Ja dzisiaj przygotowywałem (za $$$) zupę ogórkową dla paru osób i zapomniałem, że kiszone ogórki w zeszłym roku ukisiłem z brack nagą, dopiero jak zrobiłem cały gar to przy próbowaniu coś mi nie grało z ostrością :o
musiałem zmienić nazwę na ogórkowa z chilli dla twardzieli i uprzedzić, że kto zje i będzie mu smakować nie będzie płacił Obrazek
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron