Shisha

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Re: Shisha

Postprzez Cwiekoszczak » 31 lip 2011, o 22:45

Leję sok jabłkowy i napełniam cybuch lodem (ostrożnie z poziomem napełnienia) w mojej fajce jest to możliwe bo moja fajka ma niewiele ponad 30 cm, jest cholernie niestabilna, przepalona różnymi kiepskimi tytoniami ale pali mi się z niej lepiej niż z tych fajek z wyższej półki. Inną opcją było robienie cytromięty - do cybucha poza wodą i lodem dodaję kawałki świeżej cytryny tytoń miętowo-cytrynowy. Jak dostanę sokowirówkę spróbuję zakombinować ze świeżo wyciskanym sokiem owocowym.
Avatar użytkownika
Cwiekoszczak

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 23:47
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Shisha

Postprzez paroofek » 31 lip 2011, o 22:45

@xlukaszox: Ładna shisha, wygląda na produkcję Aladina :) miałem kiedyś podobną, tylko w mojej dzban i węże były czarne. Mnie też cytrynowy smak nigdy nie podchodził, ale z cytrusowych smaków moim koszmarem jest pomarańcza Al-Waha. Smakowała jak połączenie pomarańczy ze śmietanką. Jak te cukierki Alpenliebe czy jakoś tak... ohyda. Nie wiem dlaczego aż tak mi nie skakowała, może dlatego że nie mogę jeść nabiału i sam smak "śmietankowy" wywołuje u mnie odruch wymiotny.
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez xlukaszox » 1 sie 2011, o 11:58

Wogóle z shishy pali się naczej dym wcale nie gryzie w gardło jest taki gęsty i lekki, wiecie coś o egipskim tytoniu ktoś palił dobry jest bo droższy jest od normalnych :?:
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Shisha

Postprzez paroofek » 1 sie 2011, o 12:40

To zależy co masz na mysli mówiąć egispki tytoń. Takich jak Zaghloul, czyli niearomatyzowany mocny tytoń jaki palono w fajkach wieki temu (powiedzmy), często nawet i nałogowi palacze papierosów nie są w stanie palić. Mulą strasznie i śmierdzą potwornie. A co do tytoni produkcji egispkiej dostępnych w polsce to właściwie tylko El Hennawy i El Nakhla. Te 2 firmy prymu wśród producentów tytoniu raczej nie wiodą. Tak samo w samym egipcie raczej tylko te można dostać, czasami Al Fakher się trafia i on jest naprawdę dobry. Obecnie najlepsze tytonie produkuje się raczej w USA, do tego pojedyncze firmy z Emiratów czy Turcji. Tak to te uważane za najwyższą półkę jak Starbuzz, Fantasia, Fumari to USA.
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez xlukaszox » 1 sie 2011, o 21:13

Tytoń Nakhla 50g
Obrazek
24,20 PLN
Egipski tytoń do shishy renomowanego producenta. Dostępny w różnych smakach m.in.:
Winogrono, Banan, Cytryna, Pomarańcza, Brzoskwinia, Mango, Karmel, Wanilia..
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Shisha

Postprzez Cwiekoszczak » 1 sie 2011, o 22:24

Renoma tego tytoniu jest dyskusyjna, ale jabłkowa nakhla nie jest też jakaś tragiczna - tylko sucha więc doładowanie molamixu pomaga jej.
Avatar użytkownika
Cwiekoszczak

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 23:47
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez G-1 » 2 sie 2011, o 22:53

Ostatnio palilem z kumplem wisniowa melase i z mlekiem, nigdy sie tak nie przytrulem jeszcze, i nie ciagnie mnie zeby znowu sprobowac. Sporadycznie zapalam, papierosow nie pale, wiem ze z shishy latwiej sie pali, ale to nie oznacza ze zdrowiej. Sam zaczynam uwazac ze ostatnio strasznie przereklamowane jest palenie z shishy. A nieswiadomi ludzie twierdza, ze to nie jest nic takiego jak palenie fajek. <salut>
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez Justysia » 2 sie 2011, o 23:34

kupiłam sziszę plus melasę bo stara mi się kończy...lekkie zdziwienie mnie ogarnęło jak przeczytałam skład (którym nigdy się nie interesowałam do tej pory):
owoce, gliceryna, melasa cukrowa, aromat...no i lekka konsternacja. Melasę okazało się, ze produkują w Łodzi, cena za 50g całkiem przystępna 12zł. Po zajaraniu wpadła mi myśl- co ja do cholery palę? Nie czytałam do tej pory składu melasy bo miałam zapas jakiejś tunezyjsko-egipskiej i ta na bank była z tytoniem. To co kupiłam, niby wydajne aczkolwiek aromat malinowy trochę mdli, daje super kłęby dymu ale w smaku średni. Link do melasy: http://allegro.pl/melasa-al-sahir-malin ... 53452.html


Jakieś komentarze palaczy o dłuższym stażu?
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez Cwiekoszczak » 2 sie 2011, o 23:42

Cóż ja unikam melas made in poland wolę zapłacić nawet 30 zł za tytoń, palę na tyle rzadko, że wystarcza mi na długo. Ale i melasę da się rozpalić porządnie. Jak mdli to może temperatura na górze jest za wysoka?, jakich węgli używasz i ilu warstw folii?
Avatar użytkownika
Cwiekoszczak

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 23:47
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez Justysia » 2 sie 2011, o 23:46

2 warstwy foli, węgiel zależy- naturalne lub łatwopalne krążki belgijskie. Ja niby też palę okazyjnie, u kolezanki próbowaliśmy smak truskawkowy i był w dechę więc się skusiłam tylko smaki inne wzięłam:/
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości