Shisha

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Re: Shisha

Postprzez Cwiekoszczak » 2 sie 2011, o 23:55

ja używam naturalnych kostek - tu uważać trzeba na temperaturę jaką dostarcza się tytoniowi. Jak jest za wysoka to tytoń będzie "gryzący". Ja używam kostek cocobrico i kuchenki do ich rozpalenia (ok 15 minut) mają naprawdę wysoką temperaturę i albo idą 2 warstwy grubszej folii albo 3 normalnej.
Avatar użytkownika
Cwiekoszczak

NOWY
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 23:47
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Shisha

Postprzez Justysia » 3 sie 2011, o 00:05

też mam te cocobrico, 1kg...od 3 lat i jeszcze je mam ale dla mnie są za duże i tytoń bardzo łatwo się przypala. Musze je podzielić na 2 mniejsze części tylko, że własnie trudno to zrobić:/może tak jak radzisz dam 3 warstwy folii.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez Justysia » 3 sie 2011, o 00:06

dziś wypróbuję palenie jabłka z sokiem, miętą i lodem;) Dzięki za pomysł!
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez paroofek » 3 sie 2011, o 00:46

Też używam tylko Cocobrico, nawet w plenerze nie używam samorozpałek. Za 20-30 złotych można kupić taki mini palnik zasilany gazem, daje bardzo wysoką temperaturę i skupioną w jednym miejscu, rozpala kokosa w 2-3 minuty.

@G-1: Sam się zastanawiam skąd wziął się mit o nieszkodliwości shishy. Wielu ludzi uważa że woda w magiczny sposób filtruje szkodliwe substancje, a ona służy jedynie schłodzeniu dymu. Najwięcej syfu tak naprawdę osadza się na rurkach w korpusie a potem w wężu, ale nadal nie jest to na tyle dużo żeby sprawić aby palenie shishy bylo nieszkodliwe. Do tego dochodzi jeszcze pare mniej przyjemnych rzeczy jak substancje wydzielające się z węgielków samorozpałek czy w skarjnie nieprzyjemnych przypadkach palnie przez węża w którym zalęgła się pleśń.

@ Justysia Najprostszy sposób na dzielenie Cocobrico: ostrze noża przytknąć do węgielka i uderzyć tłuczkiem do mięsa. Rozpadają się na ładne połówki, robie tak z kilkoma na raz i mam połówki do mniejszych rozpaleń albo do szerszych cybuchów. Mulenie to tak jak pisali wcześniej albo węgielki, albo może sam smak, warto spróbować na innym węgielku, albo zrobić pierścień.
Avatar użytkownika
paroofek

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:44
Lokalizacja: Kraków
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez telep_lbn » 21 paź 2012, o 01:22

Też mam fajkę, rzadko jej używam co prawda, ale czasem się zdarzy. Fajna rzecz na letnią imprezę przed domkiem na działce ;)

Myślicie, że jak spadł mi cybuch, rozpadł się na 3 części i skleiłem go Kropelką to można z tego spokojnie palić czy jakiś syf się będzie z kleju ulatniał do płuc?
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez Danio » 21 paź 2012, o 10:00

Lepiej kup nowy cybuch ;)
Avatar użytkownika
Danio

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 9
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 17:43
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez tomek1491 » 21 paź 2012, o 10:00

Temperatura jest wysoka i to bardzo, wymien cybuch a jak juz kupujesz nowy to kup cybuch VORTEX.
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez Danio » 21 paź 2012, o 10:16

Vortex jest dobry do mokrych tytoni , do zwykłych wystarczy normalny cybuch <salut>
Avatar użytkownika
Danio

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 9
Dołączył(a): 18 maja 2011, o 17:43
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez tomek1491 » 21 paź 2012, o 10:17

prawda, ale "sutek" w vortexie pomaga zeby nawet suchy tyton sie nie palił
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: Shisha

Postprzez telep_lbn » 21 paź 2012, o 13:39

Preferuje mokre tytonie więc spoko ;)

Pytanie - czym się ten Vortex wyróżnia na tle innych? Gdzie go nabyć i w jakiej cenie?
Z tego co się orientowałem zwykły cybuch do mojej fajki kosztuje 10zł.
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości