Nasze ptaki

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Nasze ptaki

Postprzez G-1 » 11 cze 2011, o 20:18

Chcialbym, zeby bylo to miejsce gdzie wszycy mogliby sie pochwalic ptakami, jakie spotykaja w swoich ogrodach. :D Zaczne od swojego:
Obrazek
Obrazek


To kopciuszek. Na drugim zdjeciu stoi tuz przy wejsciu do swojej dziupli. Niestety nie udalo mi sie zrobic lepszych zdjec, ciagle mi ucieka, a nie chce go na sile gonic. Pilnuje moich papryk przed szkodnikami. ;) Moze innym razem sie uda zrobic lepsze.
Nie jest wielki, rok temu mialem wiekszego, na jednym klonie zagniezdzil sie kwiczol, ale w tym roku nie wiedziec czemu juz sie nie pojawil. Mozliwe, ze mial dosyc srok, ktore czychaly na jego jajka. ;) A mial spory apetyt na robactwo. ;f
Ostatnio edytowano 11 cze 2011, o 20:33 przez G-1, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nasze ptaki

Postprzez wlodizw » 11 cze 2011, o 20:22

ale zainwestuj w lepszy obiektyw, bo tych ptaków to prawie nie widać. No chyba że telem cykałeś :lol:
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Nasze ptaki

Postprzez Polishteam » 11 cze 2011, o 20:25

Aż muszę się zgodzić z wlodim. Tego ptaka to prawie nie widać, po większym wytężeniu wzroku znalazłem :shock:
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Nasze ptaki

Postprzez G-1 » 11 cze 2011, o 20:31

No wlasnie mialem trzy lepsze ujecia, w tym jedno genialne, ale spieprzyl mi zanim udalo mi sie zrobic. Jakis porzadny zoom optyczny by sie przydal, jak tylko bede mial lepsze zdjecia to zamieszcze.

Najczesciej widuje samiczke, jest bardzo aktywna. Nie boi sie mnie kiedy grzebie przy paprykach, ale do jedzenia z reki to daleko. Musialbym kupic robaki jakies. A wyglada mniej wiecej tak:
Obrazek
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Nasze ptaki

Postprzez Trollsky » 11 cze 2011, o 20:47

ja dzis widziałem z córką orła , szybował bardzo wysoko. pare km od nas jest gniazdo tych orłów. czysty majestat
Avatar użytkownika
Trollsky

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 09:56
Lokalizacja: Gliwice
Papryki:

Re: Nasze ptaki

Postprzez G-1 » 11 cze 2011, o 20:58

Zapewne gryzonie nie doceniaja tego majestatu. ;)
Tylko bez zbyt dalekiego odbiegania od tematu, starajmy sie mowic o naszych ogrodach i ich proszonych gosciach. ;)

Btw. Kopciuszek to bardzo sympatyczny ptak, zwinnie lata, ma duuuze przesypieszenie i potrafi unosic sie w miejscu. Wszedzie go pelno ale raczej go widac niz slychac, choc jest malutki, mniejszy od wrobla ;)

A i polecam zrobic budki legowe i powiesic przed koncem marca, wtedy na pewno zobaczymy jakies mile widziane towarzystwo hehe.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Nasze ptaki

Postprzez G_R » 14 cze 2011, o 08:29

G-1 napisał(a):Chcialbym, zeby bylo to miejsce gdzie wszycy mogliby sie pochwalic ptakami, jakie spotykaja w swoich ogrodach.

Całe szczęście, że wyjaśniłeś, o jakie ptaki chodzi. Już się zacząłem zastanawiać co tu zobaczę.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Nasze ptaki

Postprzez Psyhe » 14 cze 2011, o 08:38

W sumie jestem za co do tematu na co dzień sąsiaduję z bujną przyrodą ,mam w ogrodzie mnóstwo pierzastych stworków :D
Tylko żeby się im przyjrzeć bliżej to cza by mieć jakiś sprzęt konkret którego nie mam :(
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Nasze ptaki

Postprzez Oui » 14 cze 2011, o 14:26

A liczy sie zestrzelony kopciuszek albo kaczor? Albo rozszarpane przez kota?
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: Nasze ptaki

Postprzez Oui » 14 cze 2011, o 16:54

Yyyy.. siedze wlasnie przy kompie a tu JEB w okno.. Wygladam przez drugie, ktore jest obok mnie przy monitorze - nikogo w ogrodzie nie ma. Podchodze do okna, ktore huknelo i jest smuga od zewnatrz + kawalek pierza. Patrze pod okno a tam kopciuszek chyba lezy na pleckach i sie miota. Po chwili wstal, ale jest w takim szoku, ze stoi i sie nigdzie nie rusza. Dziwne rzeczy sie tu dzieja..
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Następna strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości