Chilli festival:):)

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Re: Chilli festival:):)

Postprzez hanka » 29 sie 2012, o 10:07

ja byłam na takim konkursie w dreźnie, w chyba 2009roku (albo może 2008, albo 2010, nie pamiętam...).

wymiekłam na poziomie lekko ponad habanero, ale i tak jestem dumna z siebie w ciul, bo byłam jedyną startującą kobietą 8-)

za udział płaciło się jakieś śmieszne wpisowe kilka euro, jedyną nagrodą możliwą do zdobycia była wieczna gloria i chwała i jakiś dyplom.
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Chilli festival:):)

Postprzez Oliwka » 29 sie 2012, o 10:43

Zeby zrobic festyn potrzebne jest jakies nagłośnienie-przecież ktos musi prowadzic zawody,konkursy itp.
Jak wiadomo na festyny część ludzi przychodzi zeby sie najeść(a na tym tez mozna zarobic) wiec musiałoby byc stoisko z jedzeniem (jeżeli ma to byc styczen to najlepiej ciepłe posiłki przeciez grilla w zime nie zrobisz) najlepiej z zastosowaniem kuchni np meksykanskiej hiszpanskiej itd.
Na zrobienie festynu i to zależy gdzie potrzeba kasy na wynajęcie jakies miejsca czy to od miasta (nie wiem pozwolenie nie znam sie na tym) czy z jakies knajpy która ma dość duzo miejsca.
No i przede wszystkim trzeba to jakos rozreklamowac.jezeli znalazlaby sie gdzies dobra restauracja ktora podaje tego typu posiłki moznaby bylo porozmawiac z wlascicielem i sie jakos dogadac przeciez jest to jakis zysk takze dla niego
Avatar użytkownika
Oliwka

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 85
Images: 7
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 18:09
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez hanka » 29 sie 2012, o 10:45

ksz ksz, ja takich cudów w menu nie mam, bo się kucharze boją (no co za mjentkie pipki... nie ogarniam), ale miejsce mogę udostępnić ;)
kwestia dogadania terminu.

a i byłoby gdzie spać
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez Oliwka » 29 sie 2012, o 10:47

hanka napisał(a):ksz ksz, ja takich cudów w menu nie mam, bo się kucharze boją (no co za mjentkie pipki... nie ogarniam), ale miejsce mogę udostępnić ;)
kwestia dogadania terminu.

a i byłoby gdzie spać



No więc na czas np festynu mogloby cos sie w menu zmienic?
Avatar użytkownika
Oliwka

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 85
Images: 7
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 18:09
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez hanka » 29 sie 2012, o 10:50

to jest kwestia dogadania jak by to miało wyglądać. bo jestem pewna, że moi kucharze tego nie rusza, bo się zwyczajnie boją nawet cyklona pokroić bez rekawiczek ;)
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez Oliwka » 29 sie 2012, o 10:52

hanka napisał(a):to jest kwestia dogadania jak by to miało wyglądać. bo jestem pewna, że moi kucharze tego nie rusza, bo się zwyczajnie boją nawet cyklona pokroić bez rekawiczek ;)


to co to za kucharze?hehehe
Avatar użytkownika
Oliwka

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 85
Images: 7
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 18:09
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez V3rtyX » 29 sie 2012, o 11:05

hehe ciekawe czy ktos w ogole by przyszedl na takie cos. Raczej niewiele osob sie tym interesuje ale moze by przyszlo z ciekawosci. Jedyny problem w styczniu to to, ze nie mozna zrobic wystawy krzakow bo te zimowane raczej zbyt ladnie nie wygladaja szczegolnie bez owocow :/

A z dan jakie moznaby serwowac to
-chile con carne w wersji miesnej i wege. chyba kazdy to lubi
-curry z kurczakiem, wegetarianskie. oczywiscie chodzi mi o te ostre curry jak vindaloo albo phal
-pieczone faszerowane papryczki(jalapeno, cyklon itp)
-tajskie curry. gotowe pasty sa dostepne w wielu sklepach. wystarczy dodac mleko kokosowe, miecho, chili i gotowe.
-enchiladas, quesadilllas, burrito, tortilla
-tacos al pastor, kebab
-chili burgery

czyli takie typowe dania ktore odrazu sie kojarza z ostra kuchnia :)
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez hanka » 29 sie 2012, o 11:08

jakby to miało być u mnie to wyłacznie w opcji wegan terror. nie będą sie moje koszerne talerze syfić ;)

i sadze, że to by raczej wyszlo na zasadzie "dla znajomych", bo poza nami nie sądzę czy by sie dużo ludzi zebrało
Wsadzę ci głowę do pralki.
Avatar użytkownika
hanka

VIP
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 518
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 13:52
Lokalizacja: kraków
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez V3rtyX » 29 sie 2012, o 11:21

No to tacos al pastor i kebaby odpadaja ale reszte dan mozna zrobic w wersji wegetarianskiej :)
do chile mozna dac zamiast miesa fasole, cieciorke i soczewice. Taxi mix bylby nawet zdrowszy od miecha :D
do indyjskiego i tajskiego curry cieciorke
enchiladas, quesadillas, burrito i tacos mozna wypchac np smazona fasola, serem
pieczone papryczki mozna nafaszerowac serem
chili burgery nie musza byc z miesa :D mozna podac te fasolowo-marchewkowe
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Chilli festival:):)

Postprzez wojtekg1987 » 29 sie 2012, o 14:28

no to ograniczacie sobie w ten sposób jeszcze bardziej ewentualnych klientów: takich np którzy bez mięsa nie wyobrażają sobie jedzenia.
Moim zdaniem musi być coś mięsnego i żeby było sprawiedliwie to najlepiej pół na pół potrawy wege i zwykłe:)

Uważam również że najlepiej byłoby ten festyn zrobić w jakiejś ciepłej porze roku bo : raz, że będzie ciepło i ludzie moim zdaniem chętniej przylezą,
dwa, że będzie można sprzedawać sadzonki chilli różnych odmian (np: po piątaka), trzy, że będzie można zrobić super wystawę z krzaków jakichś pięknych i okazałych (np: przezimowanych), cztery, że będzie można kosztować najprawdopodobniej świeżych papryczek co moim zdaniem jest chyba największą atrakcją szczególnie w kraju gdzie nie mamy dostępu na co dzień do tego rodzaju potraw.
Avatar użytkownika
wojtekg1987

NOWY
 
Posty: 28
Images: 0
Dołączył(a): 14 maja 2012, o 19:04
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron