Ruch rośliny - filmik

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez ekiero92 » 1 sie 2012, o 23:23

holi00 napisał(a):świetna sprawa aż chce się więcej i więcej....masz jeszcze coś w tym stylu?
P.S.
zapomniałeś dopisać ze w filmie nie ucierpiała żadna roślinka ...:D:D:D


Faktycznie nikomu nic się nie stało:) Papryczka odzyskała w pełni sprawność fizyczną :) Nie mam nic podobnego, ale w przyszłym roku pomyślę nad czymś takim o czym wspominałem razem z pikko wcześniej. Miałem taki plan już dawno, ale ciężko się za coś takiego zabrać:)


kajtek napisał(a):Super filmik.Też coś takiego zaobserwowałem na moich roślinach,tylko nie tak dokładnie jak na filmie.Po prostu po 20 min od podlania roślina wstaje.


W tym wypadku było to właśnie 18min, więc przyjmijmy że ok 20. Ruch roślin jest możliwy do zaobserwowania, ale jest on dosyć powolny i wydaje mi się również, że przez 20min mało kto miałby ochotę patrzeć wprost w roślinkę, która w zasadzie po dłuższym czasie sprawia wrażenie nieruchomej.
Dlatego od zawsze chciałem przyspieszyć ten efekt, tak aby nie zmęczyć wzroku i aby zobaczyć go w lepszej okazałości :)

P.S DZIĘKI ZA MIŁE KOMENTARZE :)
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez wlodizw » 2 sie 2012, o 06:48

zaje... filmik. Aż pozwoliłem sobie wrzucić go na fejsa aby więcej osób mogło go zobaczyć. Napisałem oczywiście, że to kumpel nakręcił na użytek tego forum. Mała reklama musiała pójść :)
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez ekiero92 » 2 sie 2012, o 08:55

wlodizw napisał(a):zaje... filmik. Aż pozwoliłem sobie wrzucić go na fejsa aby więcej osób mogło go zobaczyć. Napisałem oczywiście, że to kumpel nakręcił na użytek tego forum. Mała reklama musiała pójść :)


Bardzo miło z Twojej strony :)
Na końcu filmiku jak i w opisie, również znajduje się reklama naszego forum :)
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez ekiero92 » 3 sie 2012, o 13:24

Odświeżam :)

Przerobiłem filmik również na prędkość 16x (znajduje się na 1 stronie, pod tym 8x).
Jak myślicie, który efekt lepszy? 16x tak bardzo nie męczy odbiorcy, gdyż trwa 2x krócej :D
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez KamilBosykowo » 3 sie 2012, o 13:41

świetny pomysł, super wykonanie. Gratulacje
Avatar użytkownika
KamilBosykowo

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 144
Images: 7
Dołączył(a): 23 mar 2012, o 15:35
Lokalizacja: Boszkowo
Papryki:

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez elizka » 10 sie 2012, o 22:05

Ja podlewałam wodą z akwarium, normalnie było widać jakiego to im daje powera. Radzę spróbować wszystkim tym co mają akwa i czasem robia podmianki wody. Zresztą poczytajcie sobie o tym jaki jest zegar życia roślin. Jak włożyłam pestkę z avocado do wody (po oglądnięciu filmu Red, nie ukrywam) to byłam zszokowana że po zaledwie 4 dniach puściła 2 centymetrowego korzonka! A wsadziłam ją właśnie do wody z akwarium... :) Polacam zrobić taki eksperyment <thumright>
Avatar użytkownika
elizka

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lip 2012, o 19:52
Papryki:

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez ekiero92 » 10 sie 2012, o 22:22

Można zaobserwować dużo ciekawych zjawisk, warto je rejestrować i udostępniać innym jeżeli istnieje taka możliwość.
Chciałbym zarejestrować też wzrost rośliny, lub np wybarwianie się owocu, ale to nie jest takie proste i tylko forma zdjęciowa wchodzi w grę.
Taki szybki pokaz slajdów (jak stare filmy :D ) na pewno dałby niezły efekt:) Na pewno fajnym efektem byłoby nagranie młodej roślinki, zmieniając położenie np lampy doświetlającej, podczas gdy ona szukając światła wygina się we wszystkie możliwe strony:)
"Na sucho to nawet trawa nie rośnie" :D


Obrazek
Ruch rośliny - video

Obrazek
TEAMSPEAK DLA UŻYTKOWNIKÓW CHILIHEAD! KLIKNIJ W IKONKĘ!
Avatar użytkownika
ekiero92

ROZGADANY
 
Posty: 314
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 23:10
Lokalizacja: Koniec Świata
Papryki:

Re: Ruch rośliny - filmik

Postprzez k_gabra » 5 lis 2012, o 16:53

robilem cos takiego jak moje bhuty czekoladowe kielkowaly :) ale draznil mnie brak telefonu przez 2 dni bo tylko w kom mialem mozliwosc sekwencji zdj.
Avatar użytkownika
k_gabra

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 149
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 15:16
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości