Zapinka do roweru...?

Zamiast żalić się barmanowi powiedz to nam

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez crk » 18 cze 2012, o 13:41

Justysia napisał(a):kupie za jakiś czas na drugi rower, ciężki ten U-lock??


Wg producenta Abus Granit Plus 51 waży 1450 g, polecam kupić dłuższy u-lock o wysokości jarzma 30 cm, łatwiej nim w różnych miejscach rower przypiąć.
Obecnie na allegro jest dostępny za 220 zł model o długości 23 cm.
Avatar użytkownika
crk

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Images: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 17:13
Lokalizacja: Łódź Ruda
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez telep_lbn » 23 paź 2012, o 21:33

W jaki sposób używacie tak SOLIDNYCH łańcuchów?
Tzn. chyba nie bierzecie ich w plecak gdy jedziecie na wycieczkę tylko przypinacie nimi rower w piwnicy lub na balkonie? Czy jak? Bo nie bardzo rozumiem

Ja kupiłem ostatnio tą zapinkę:

http://www.google.pl/imgres?q=zapi%C4%9 ... 80&bih=652

Zdecydowałem się na nią między innymi dlatego, że wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś chce rower ukraść to poradzi sobie z każdym zabezpieczeniem więc po prostu zostawiam go tak przypiętego maksymalnie na parę minut przed sklepem, a jeździ się z tym całkiem przyjemnie bo jest lekkie i dobrze się trzyma zamocowane na sztycy i owinięte wokół ramy więc jak coś to polecam ;)
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez k_gabra » 7 lis 2012, o 20:34

w galileo cz gdzies tam byl test zapinek.

najlepiej wypadly zapiecia te w ksztalcie kowala. nie do rozwalenia.
Avatar użytkownika
k_gabra

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 149
Dołączył(a): 25 maja 2012, o 15:16
Papryki:

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez crk » 8 lis 2012, o 10:27

telep_lbn napisał(a):W jaki sposób używacie tak SOLIDNYCH łańcuchów?
Tzn. chyba nie bierzecie ich w plecak gdy jedziecie na wycieczkę tylko przypinacie nimi rower w piwnicy lub na balkonie? Czy jak? Bo nie bardzo rozumiem

- ja swojego u-locka na wycieczkę w plecak nie biorę bo wg mnie nie po to się na wycieczkę jedzie żeby gdzieś rower przypinać
- u-lock jest używany by pod pracą rower przypiąć, a że wartość roweru to ok 2 tys zł, to zabezpieczenie powinno być solidne

telep_lbn napisał(a):...wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś chce rower ukraść to poradzi sobie z każdym zabezpieczeniem więc po prostu zostawiam go tak przypiętego maksymalnie na parę minut przed sklepem

- poczytaj co ludzie piszą na forach rowerowych o zabezpieczeniach, na dobrą sprawę liczą się tylko u-locki i to bodajże 2 firm - Kryptonite i Abus, im solidniejsze zapięcie tym złodziej traci dłużej czasu na sforsowanie go i szansa na pozostanie niezauważonym maleje, a gówniane zapięcie w postaci linki to można sekatorem lub czymś podobnym "rozpracować", do dobrego u-locka trzeba by już podejść ze sporymi szczypcami a nie każdy złodziej ma coś takiego i nie zawsze jest w stanie taki sprzęt ukryć
Avatar użytkownika
crk

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Images: 136
Dołączył(a): 9 kwi 2012, o 17:13
Lokalizacja: Łódź Ruda
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez MPED » 8 lis 2012, o 12:09

dokladnie tak jak CRK pisze Kryptonite i Abus . Niewiem Krypton jakiego pochodzenia jest Ale ABUS to niemiec mam kludki na swojej posesji ABUSa i sika leje na nie deszcz i juz sluza pare lat gdzie nasze 1 rok i smietnik.

Jesli zapiecie lancuchowe to z KRYTPTONITE a jesli najwyzsza polaczka to tylko U-LOCKI Pozostaje albo szlifierka kontowa albo zaje... nozyce do poteznych pretow ale to i tak nie na jedno ciecie tak samo lancuch :) zbrojona przegubowa linka jest za lancuhcem trzeba troszke sie nameczyc zeby poprzecinac. Mam taka z ABUSa a kumpel tez mial ale ze zakupil wlasnie lancuch z kryptona to poszed abus pod test :D pozadne nozyce trzeba troche bylo sie napracowac zeby ja rozkroic :) wiec firma tez ma cos do powiedzenia Ale niepodwazalnie lancuchy i U-locki Kryptonite i ABUS
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez telep_lbn » 8 lis 2012, o 12:44

Rozumiem już, ja mam zwykłą linkę skręcaną 10mm firmy Northtec, ale zostawiam rower ew. tylko pod sklepem na chwilę i tak starając się go mieć na oku więc raczej nie potrzebne mi nic solidniejszego tym bardziej właśnie, że nie miałbym jak tego wozić...
Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka.


Avatar użytkownika
telep_lbn

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 33
Dołączył(a): 15 wrz 2012, o 23:35
Lokalizacja: południowy-wschód
Papryki:

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez MPED » 8 lis 2012, o 13:01

Wozic mozna w plecaku tym bardziej ze plecak nie jest jakis obciachowy i nawet jak by byla jakas kolizja i lecimy na pancerz to plecak zawsze zamortyzuje :D no ale plecak a nie tornister Jak juz tak zeszlismy na temat plecakow Ja np kiedys tam kupilem plecak z 3m w lidlu byly. http://fanlidla.pl/gazetka/2011.09.01.t ... urystyczny jak za ta cene jakosciowo jest dobry pare kieszonek ma boczne siaty na bidon stelarz i jest fajna sprawa wlozmy do wiotkiego plecaka 2 butelki wody to je mocno czuc ze je mamy na plecach a w plecaku wyzej pokazanego nieczuc ich wogole. dla mnie rewelka
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez xlukaszox » 8 lis 2012, o 15:03

Zapinka zapinką teraz zapinka nic nie daje chyba żebyś miał tytanową lub platynową i tak zewpleconą że nie dało by się jej wcale przeciąć a dla złodzieja nic trudnego jest przeciąć zapinkę ;)
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez MPED » 8 lis 2012, o 16:02

dokladnie na pro thiefA niema problemu
Avatar użytkownika
MPED

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 498
Images: 186
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 21:18
Lokalizacja: Grudziądz
Pochwały: 4
Papryki:

Re: Zapinka do roweru...?

Postprzez Polishteam » 10 lis 2012, o 14:40

Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Po godzinach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości