HABANERO ?

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

HABANERO ?

Postprzez Mike B. » 15 wrz 2011, o 12:54

Witam
Na działce pozmywały mi się opisy na krzakach niektórych i że już minęło parę miesięcy to czasami nie ogarniam co jest czym.
Tu to raczej byłem pewien że Habanero Red ale papryki mają jakoś dziwnie spłaszczone "doły" jak na zdjęciu - może słabo widoczne .
Wiem że jak kupowałem kiedyś papryki habanero to były raczej bardziej podłużne (przynajmniej miały szpice na dole)pomarszczone a te moje to płaskie jak niektóre odmiany pomidorów. Czy możliwe że to coś innego - coś może z tej listy? http://www.habanero.pl/forum/index.php?topic=1061.0
Na nic z tej listy oprócz czerwonego haba mi to nie wygląda ale może gdzieś coś poszło i dostałem jakieś inne nasiona.
Czy to na bank habanero?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: HABANERO ?

Postprzez wolek68 » 15 wrz 2011, o 13:07

U mnie na krzaku były Habanero ładnie wykształcone duże i takie małe i nie wykształcone.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: HABANERO ?

Postprzez Syndi » 15 wrz 2011, o 16:01

Toż to 7 pod. - przynajmniej ze względu na grubość ogonka.
<smierc>
A zresztą masz jeszcze przecież możliwość przekrojenia, powąchania i spróbowania....
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: HABANERO ?

Postprzez Mike B. » 17 wrz 2011, o 09:25

Nie 7Pod to raczej na bank nie jest - przeglądałem zdjęcia w sieci - na każdym jest że skórka jest lekko pomarszczona, a tu jest gładka. Patrzyłem to Scotch Bonnety na niektórych zdjęciach są podobne ale nie wiem skąd by się u mnie wziął - więc wydaje mi się że to jednak chyba Red Habanero - zapach ma habanerowaty
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Re: HABANERO ?

Postprzez Syndi » 17 wrz 2011, o 13:45

skórka jest lekko pomarszczona

jak poleży z tydzień, też się pomarszczy :lol:
...ale mają wyjątkowo grube ogonki :?: ,
chociaż pokazuję 2 cayeny z nasion z jednego strąka...
Obrazek
i też są różne w zależności od tego - gdzie rosły

... ale wiesz co Mike? jak tak ładnie rosną i dojrzewają - to utrzymuj hodowlę tego gatunku!
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: HABANERO ?

Postprzez Mike B. » 20 wrz 2011, o 10:29

Z tym pomarszeniem to nie chodziło mi o dokładnie pomarszczenie <thumright> - tylko że skórka jest jakby porowata - zresztą .
Doszedłem do wniosku że to najprawdopodobniej scotch bonnet bo tu zdjęcia owoców jak moje http://foodblogandthedog.wordpress.com/ ... per-sauce/
I w sumie nie miałem tej odmiany ale możliwe że zostawiłem nasiona z kupionych a w piotrze i pawle lub bomi w wawie kiedys były takie zestawy ze scothem chyba.
Dzięki Sindi za pomoc w rozważaniach <salut>
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Re: HABANERO ?

Postprzez beerciik » 20 wrz 2011, o 11:16

7pody, skorpiony, jolokie morougi i inne topowe mają pomarszczone ściany chociaż to też nie do końca reguła
to jest i wygląda jak habanero, to że ma inny kształt może być wynikiem tego ze roślina jest sama niewielka, zależy dużo od genów jakie ma roślina, ta sama odmiana, te same nasiona a rośliny mogą się różnić wielkością a w przyszłości ich owoce, każda roślina ma inną pulę genów, w drodze zmian, izolacji powstają nowe gatunki, a to właśnie dowód na zmienność. Na wielkość rośliny i późniejszy kształt owoców też może mieć wpływ np brak w odpowiednim momencie danego pierwiastka lub jego nadmiar [każda roślina indywidualnie potrzebuje różne dawki, niektóre po prostu karłowacieją z np przenawożenia lub po prostu takie geny gdzie inne rośliny wyglądają dorodnie i zdrowo]
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: HABANERO ?

Postprzez Mike B. » 20 wrz 2011, o 14:05

Dziękówa beercik
Avatar użytkownika
Mike B.

CHILIHEAD TEAM
NOWY
 
Posty: 47
Images: 13
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Highscores: 1
Papryki:

Re: HABANERO ?

Postprzez Poms » 2 paź 2011, o 18:10

Zapytam tutaj, by nie robić nowych wątków.
Kupiłem je jako Habanero, jednak coś mi nie pasuje. Aromat typowy dla habanero jest delikatny i słabo wyczuwalny. Ostrość mocna, ale nie powala na kolana (punkt odniesienia: Mad Dog Inferno jest trochę mocniejsze). Zdziwił mnie ich rozmiar: nawet 6x5cm. Ogonki cienkie, ale niektóre grubsze.
Foty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Ps: Nie wiem czemu miniaturki nie działają.
Poprawiłem i działają /Polishteam
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: HABANERO ?

Postprzez V3rtyX » 2 paź 2011, o 18:17

Napewno jest to jakas odmiana habanero. Jezeli papryka byla uprawiana w zlych warunkach to moze miec malo mocy i slaby aromat. Mozliwe, ze jest to jakas hybryda.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Następna strona

Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości