proszę o pomoc

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

proszę o pomoc

Postprzez Nanbawwk » 3 cze 2018, o 15:07

Witam rok temu na allegro zakupiłem nasionka kilku odmian papryczek między innymi kupiłem Trinidad Moruga Scorpion Yellow, posadziłem je rok temu trochę późno więc przezimowały u mnie w domu, tej wiosny zaczęły wychodzić kwiatki a co za tym idzie owoce, kilka już się wybarwiło zacząłem wątpić czy to w ogóle jest Trinidad gdyż przypomina mi to bardziej habanero yellow w smaku też przypomina habanero nawet mój znajomy zastanawiał się czy to jest wgl trinidad czy habanero bo też w smaku mu przypominało habanero, napisałem do gościa od którego kupiłem nasionka on stwierdził że : "Nie widać za dobrze na tym rozmazanym zdjęciu, ale wygląda jak moruga, ma pomarszczoną powierzchnie na owocach, ogonki skorpiona nie zawsze się wyróżniają, często pierwsze owoce wyglądają inaczej niż powinny, zwłaszcza jeśli roślina była stresowana przycinaniem albo przesadzaniem itp. Capsicum chinense mają często różnych kształtów owoce, ale kolejne powinny się pojawić bardziej skorpionowate

Proszę poczekać na kolejne owoce
"

Proszę o opinie doświadczonych kolegów.Pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Nanbawwk

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 0
Dołączył(a): 21 sty 2018, o 13:25
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: proszę o pomoc

Postprzez Mr. Ed » 4 cze 2018, o 11:09

Może być OK. U mnie też pierwsze morugi były bez ogonków; charakterystyczne cechy superhotów (pomarszczona skórka, nieregularne kształty) zależą w dużym stopniu od klimatu a u nas jeszcze nie jest aż tak gorąco i słonecznie. I jak sprzedawca słusznie napisał, często pierwsze owoce są znacznie gładsze.

Chyba trochę za mała ta doniczka, TS potrafi wybujać duży i ma spore owoce, więc lepiej będzie czuć się w przynajmniej 5 litrach. Jeszcze pora na przesadzenie, roślina ci się odwdzięczy jak będzie mieć więcej miejsca na nogi.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: proszę o pomoc

Postprzez Nanbawwk » 4 cze 2018, o 14:09

to jest doniczka 5,7l drugiego TS trzymam w 12 litrowym wiadrze ale dzięki za info
Avatar użytkownika
Nanbawwk

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Images: 0
Dołączył(a): 21 sty 2018, o 13:25
Papryki:


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości