kilka zagadek

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

kilka zagadek

Postprzez sfb » 3 wrz 2017, o 12:52

Czołem!
Zastanawiałem się czy nie wrzucić by tego na growlogi, ale zaczynać growlog we wrześniu to tak o :P
Zrobiłem w tym roku spore zagęszczenie piętnastu odmian, jak się potem okazało siedemnastu, co zrodziło kilka dziwnych tworów.
Wszystkich krzaków jest sto, głównie habanero, fatalii i jolokie. Na początku ściśnięte na 21m^2, rozstawione luźniej niespełna miesiąc temu.
https://photos.app.goo.gl/W8rgKWrDsBkjQcnu2 tutaj link do galerii zdjęć z dziś.
W czym problem? Już tłumaczę.
Zaczynając od początku galerii. Na pierwszym zdjęciu, krzak z numerem 10 to jolokia, miała być brzoskwiniowa. Brzoskwiniowa jednak jest średnio, była jedyna tak ciemna spośród wszystkich brzoskwiniowych jolikii. W tej chwili wybarwia się w kierunku brązu/czerwieni.
Jednak nie w tym zagadka, zwróćcie uwagę na owoce.
Na najniższym piętrze owoce wyglądają jak spasione jolokie, charakterystycznie bruzdowata skórka, pogięte, falowane. Następne piętro to już coś bliżej 7pota niż joloki. Na samej górze natomiast gładziutki, sercowaty owoc jota w jotę habanero.
Następna zdjęcie, następna zagadka. Habano maya red z numerem 12.
Owoce na krzakach wyglądają tak jak powinny. Równe, gładkie strąki. Mniejsze, większe, ale równe. Oprócz kilku, które wyglądają jakby im skrzydła wyrosły. Ewidentnie wyglądają jakby je wygięło :-P
Następnie z numerem 3 habanero white, które white jak widać nie jest. Paradoksalnie nie jest też żółta, bo ta żółta którą mam zawsze była i jest większa niż to.
Nie wszystkie krzaki mają żółte owoce, są i białe z tym że też takie rodzynki.
Ostatnia zagadka to, podobno, habanero mustard, krzak z numerem 8 (w galerii dwa zdjęcia ósemki, to ciemniejsze to mustard, zagadką jest jaśniejszy okaz).
Reszta zdjęć jest podpisana odmianami, wystarczy kliknąć w info ;)
Mam nadzieję że co nieco mi wyjaśnicie, w zasadzie jestem nowicjuszem ;)
Ostrego popołudnia! <chili>
Avatar użytkownika
sfb

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Images: 0
Dołączył(a): 15 sie 2017, o 19:33
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: kilka zagadek

Postprzez Leif » 3 wrz 2017, o 14:25

Witamy nowego forumowicza :)

sfb napisał(a):Zastanawiałem się czy nie wrzucić by tego na growlogi, ale zaczynać growlog we wrześniu to tak o :P

Wcale nie, każda pora jest dobra, tym bardziej, że masz ładne krzaczory i fajnie Ci to wszystko porosło <thumright>


sfb napisał(a):Następnie z numerem 3 habanero white, które white jak widać nie jest. Paradoksalnie nie jest też żółta, bo ta żółta którą mam zawsze była i jest większa niż to.
Nie wszystkie krzaki mają żółte owoce, są i białe z tym że też takie rodzynki.

Obrazek
Twoje White Habanero to dokładniej White Peruvian Habanero. Ono, wbrew nazwie, ma owoce właśnie takie bardziej żółtawo-kremowe niż białe.
Fantastyczna odmiana <chili>


Btw, skoro masz trochę "niespodzianek", to mógłbyś podać źródło nasion, żeby ostrzec innych, żeby więcej osób się nie nacięło.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: kilka zagadek

Postprzez mih000 » 3 wrz 2017, o 15:33

Siema, poczytaj growlogi innych ludzi, a zobaczysz że ten rok obfituje w niespodzianki i to prawdopodobnie jest skutek między innymi pogody. Schemat jaki się wyłania bardzo często w tym roku to niski plon/owoce mocno odbiegajace od fenotypu. Ja sam mam przezimowany krzak Reaper i w tym roku dał zupelnie inne owoce niz w zeszlym roku.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: kilka zagadek

Postprzez sfb » 3 wrz 2017, o 15:46

Nasiona mam z http://www.nasionatropikalne.pl/
Dzięki za odpowiedzi :) Growlog zacznę kulturalnie od nowa, za rok ;)
Obecnie śledzić można tutaj https://www.facebook.com/skunkfunkbrew/ <salut>

-- 3 wrz 2017, o 15:50 --

Aha, i witam serdecznie ;)
Powinienem przywitać się na początku :p
Avatar użytkownika
sfb

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Images: 0
Dołączył(a): 15 sie 2017, o 19:33
Papryki:

Re: kilka zagadek

Postprzez Leif » 3 wrz 2017, o 16:42

To źródło nasion masz dobre :)

Widzę, że oprócz kraftowej papryki bawisz się we własne piwo <thumright> - tym bardziej serdecznie witamy na forum <salut>
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron