Co mi się dostało?

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Co mi się dostało?

Postprzez Mr. Ed » 21 sie 2017, o 11:07

Dostałem od znajomych w Austrii tackę chili. Wybór ciekawszy niż zwykle:

13382
Na moje oko, jest tu papryfiutek, pomarańczowe Habanero, żółte Habanero, jakieś niewydarzone Jalapeno (zero ostrości), Cayenne, jakieś pomarańczowe pepperoni, jakieś inne standardowe produkcyjne C. annuum... i dwie odmiany których nie jestem pewien.

C. annuum. Wygląda jak Jamaican Yellow Hot, ale praktycznie pozbawione ostrości:
13384

C. Chinense. Przyzwoicie ostre ale nie zabija. Zapach typowo habanerowaty. Semillas ma w ofercie 3 podobnie wyglądające odmiany - Machu Picchu, Georgia Black i Ecuadorian Brown:
13383
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co mi się dostało?

Postprzez mih000 » 21 sie 2017, o 14:06

Zobacz na ich stronie https://www.lgv.at/produkte/chillisorten/

Wg mnie brak ostrości spowodowany jest uprawą w zimnym klimacie/sztucznym oświetleniu/szybkim zbiorze.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Co mi się dostało?

Postprzez Mr. Ed » 21 sie 2017, o 18:27

D'oh. Zapomniałem, że mają takie informacje.

Te dwie odmiany są opisane jako "Mushroom Morelia" (kto wymyśla te nazwy?) i Naga Irapuato Brown. Ale nie można ich znaleźć nigdzie poza LGV, ktoś popisał się kreatywnością w firmie...

W Austrii na klimat raczej nie można narzekać, a w tym roku było wyjątkowo ciepło. Te kilkaset kilometrów na południe i jedno oddzielające pasmo górskie robią zaskakującą różnicę.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Co mi się dostało?

Postprzez mih000 » 21 sie 2017, o 20:08

Wg informacji na stronie osoba odpowiedzialna za uprawę chili ma gospodarstwo koło Wiednia czyli pogoda bardzo zbliżona do moich okolic (Poznań). Uprawa dotychczas była w całości w szklarni, ale w tym roku postanowili spróbować uprawy pod chmurą.

Sądząc po stanie szypułek Twoich papryk (bardzo suche, zdrewniałe ogonki) i lekko obwiędniętych owocach można sądzić, że zbiory były parę tygodni temu.
Ja tę firmę pamiętam z Selgrosa, już jakiś czas temu mieli te mixy w ofercie i nigdy prezentowane tam odmiany nie miały ostrości katalogowej.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron