Nowości od sierra38 - 2016 cz.2

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Nowości od sierra38 - 2016 cz.2

Postprzez Syndi » 20 wrz 2016, o 18:38

Przedstawiam drugą porcję nowości od sierra38
Na początek 2 szt. capscicum annuum

Cedrino
c.annuum
!Cedrino 2.JPG

Pamiętacie Numex Sunglo? - Jeżeli tak, to przed Wami podobna papryka w smaku i aromacie, czyli słodko-kwaśna delikatność smakowa, ale analogicznie do N.Sunglo dość twarde ścianki (takie że trzeba trochę przeżuć), jednak tym razem z przyjemną ostrością w granicach 4-5. Dobra do suszenia i na świeżo.

Jalapeno Mexico
c.annuum
!Jalap_mexico_1.JPG

Kolejne Jalapeno z obszernych hangarów sierry, które mam przyjemność próbować. Ten szczep jest wyjątkowo słodki jak na tę odmianę - więc znakomicie nada się na chipotle lub do jalapeno poppers (w rzadszej niemarynowanej wersji). Oczywiście do innych celów też - jak marynowanie czy guacamole.

Przechodzimy do chinensów - tym razem same brązowe odmiany! Oprócz pierwszej, pozostałe to super hoty.
Black Stinger
c.chinense
!Black Stinger.JPG

Bardzo ładna woskowa skórka. Świeży ogórkowy zapach bez bejcy. Smak trawiasty, i tutaj już jest bejca średnia - ale mniejsza niż w sztandarowym h.orange.
Ostrość porównywalna do innych habanero. Cechą wyróżniającą tę odmianę są wyjątkowo grube (3-4 mm) ścianki 0 jak na c.chinense, co może być propozycją do stworzenia "habanero poppers" - jak kto ma odwagę.

Monster Black
c.chinense
!Monster Black1.JPG

Fajne kształty ma ta odmiana, widać że blisko spokrewniona z TS Moruga. Zapach świeży, smak mocno bejcowy, ostrość atakuje natychmiast! i jest niebagatelna (przy tej się popłakałem ;))

7 pot Congo Chocolate
c.chinense
!7 pot CC.JPG

Do niej już podszedłem ostrożniej - w końcu nazwa wzbudza respekt ;) Zapach świeży, smak jeszcze mocniej bejcowy niż koleżanka powyżej, ostrość szybka i bezwzgledna - poniewiera

CP-288
c.chinense
!CP-288_2.JPG

Zaraz po przekrojeniu uderza silny zapach bejcy, który szybko znika i w smaku już występuje słabiej. Przyjemna trawiasta. Ostrość progresywna, przez co bardziej znośna, ale długo trzyma i wolno spada. Ogólnie ciekawe doznania sensoryczne.

CP-115
c.chinense
!CP-115.JPG

Bardzo podobna charakterystyka do CP-288, ale ostrość mniej agresywna

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podziękowania dla sierra38 za udostępnienie papryk
Dodam, że opisane odczucia są subiektywne i każdy może odczuwać smaki indywidualnie - szczególnie na tym poziomie ostrości.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nowości od sierra38 - 2016 cz.2

Postprzez grishag3 » 21 wrz 2016, o 08:43

Nie mogę się doczekać aż się pojawią w naszym forumowym sklepiku :)
Avatar użytkownika
grishag3

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 13:52
Pochwały: 8
Papryki: Poproszę


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości