Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Postprzez Justysia » 8 lip 2011, o 15:47

dobra to ja mam teraz takie pytanie: czym się różni Westlandia od Cyklona? nie widziałam nigdy na żywo Westlandii, cyklona wydaje mi się że kupowałam jesienia zazwyczaj. Ze zdjęć netowych wychodzi mi na to że westlandia jest cieńsza od cyklona? A w smaku?Cyklon moim zdaniem smakowo jest mocno średni, daje ostrośc i to tyle, nie jest słodki...A west?
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Postprzez Belfegor » 8 lip 2011, o 19:09

To ja Ci opowiem o westlandiach ...

smakowo mają posmak zielonego bella
zapachowo jak dojrzewają da się wyczuć mocny specyficzny zapach świeżej papryki, który towarzyszy najczęściej słodkim odmianom
ostrości dużo nie ma może do 25 tyś może ciut mniej i uważam ją za bardzo smaczną.
wielkością moim zdaniem hmmm westlandia jest bardziej wąska i nieco dłuższą papryką, która w początkowym stadium wzrostu jagody przypomina cayenne jednak później różni się i to bardzo
krzak jak krzak ja je uwielbiam za te specyfikę jaką mają i już drugi rok je uprawiam no i poniżej zapodam parę zdjęć z mojej uprawy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No to hop do zamrażarki zbiory z ostatnich dwóch tygodni :) Dzięki temu, że udało mi się je jakoś przezimować teraz się odwdzięczają mimo, że wysokość jest 7-8 razy mniejsza, a owoce większe i smaczniejsze :D
Obrazek
Obrazek

a to początek zeszłego sezonu:
Obrazek
Obrazek


jeśli chodzi o cyklona to specjalistą zapewne jest Wdi więc chyba najlepiej jak on tu zajmie stanowisko na ten temat i będzie można zobaczyć porównanie:)
Belfegor
 

Re: Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Postprzez wolek68 » 8 lip 2011, o 23:05

25 tyś?Czyzby o 3 razy ostrzejsza od Jalapeno?Chętnie bym to zbadał.A ta papryka dojrzewa na czerwono?
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Postprzez Belfegor » 9 lip 2011, o 07:05

ta papryka dojrzewa na zielono :) I jak jest dojrzała da się wyczuć ten zapach specyficzny :)
Belfegor
 

Re: Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Postprzez Justysia » 9 lip 2011, o 10:42

Dzięki wielkie Belf! W necie przypadkowo znalazłam nasiona ale tej czerwonej West. Jak będę miała okazję to może na drugi sezon wzbogacę się w tą odmianę:) Zdjęcia rewelka! Apropo w jakiej doniczce ją teraz trzymasz? Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Postprzez Belfegor » 9 lip 2011, o 18:51

Rok temu miałem w skrzynkach a teraz doniczka około 2 l :)
Belfegor
 

Re: Czym różni się Cyklon od Westlandii??

Postprzez Syndi » 20 sie 2011, o 12:50

To ja opowiem o cyklonie. To moja ulubiona papryka do jedzenia na surowo.
cyklona wydaje mi się że kupowałam jesienia zazwyczaj

tak jest ogólnodostępny w w naszym kraju - z reguły od połowy sierpnia do końca września (np. dziś kupowałem na targu żółte i czerwone po 6 zł za kg) - fotka.
Cyklon...daje ostrośc i to tyle, nie jest słodki

cyklon nie jest jakoś specjalnie ostry (tak może na poziomie jalapeno - moim zdaniem jakieś 2-4) lecz trzeba uważać gdy drylujesz większą ilość - możesz poparzyć sobie dłonie, ale nie zgodzę się że nie jest słodki! (widocznie kupowałaś cieńsze cayeny - te faktycznie nie są słodkie) CYKLON jest po prostu słodziutki <thumright> . Nie wyobrażam sobie II-go śniadania w pracy - w sierpniu czy wrześniu bez świeżych cyklonów.

Znakomicie nadaje się do piwka jak jest pokrojony w paski.

Mimo tego, że najsmaczniejszy jest na surowo, to nadaje się do marynowania i suszenia, do wędzenia ma trochę za cienkie ścianki 2-3mm, ale da się, a po wysuszeniu ma twardą skórkę.

Kształt wydłużonego trójkąta, często ma podkręcony ogonek :D
cyklony.JPG

Obrazek
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron