Papryczki ze sklepu spożywczego. Jaka to odmiana?

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Papryczki ze sklepu spożywczego. Jaka to odmiana?

Postprzez ArkediuS » 21 sie 2012, o 17:41

Na wstępie chciałbym się przywitać, bo to mój pierwszy post tutaj. Tak więc witajcie :)

Dziś rano kupiłem jakieś papryczki w sklepie spożywczym. Taki cały krzaczek z wybarwionymi i wybarwiającymi się papryczkami.
Obrazek

Obrazek

Papryczek jest sporo. Mają 5-7 cm długości i są intensywnie czerwone.

Obrazek
Obrazek

Nie wydaje mi się, żeby były to ozdobne (w końcu to sklep spożywczy, stały razem z warzywami w pobliżu Cyklonów na wagę). Oprócz tych które kupiłem były także nieco większe (ok 7 cm) rzadziej rosnące, zbliżone wyglądem do moich.
Co do ostrości się nie wypowiem, bo nie mam doświadczenia. W porównaniu do cyklonów są bardziej ostre ale maja też o dziwo bardzo przyjemny smak (spodziewałem się jakiegoś kwasu wykręcającego gębe). Po zjedzeniu jednej papryczki piekło około 10 min (w międzyczasie zjadłem kanapkę) po czym pozostawiło miłe ciepełko :) Za to po dotknięciu wewnętrznej części nosa (przez przypadek oczywiście) paliło ponad 30 min.

Liście wyglądają tak:
Obrazek
W jednej papryczce było około 40 jasnych, małych nasionek.

W porównaniu do papryczek ozdobnych które widziałem na allegro, te są nieco większe, bardziej ostro zakończone i lekko pozakrzywiane.
Dodam też, że musi to być odmiana raczej pospolita, bo wątpię żeby coś wyszukanego trafiło do takiego spożywczaka. Za ten krzaczek zapłaciłem 9,99 zł.

Co to może być?
Avatar użytkownika
ArkediuS

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sie 2012, o 17:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryczki ze sklepu spożywczego. Jaka to odmiana?

Postprzez Syndi » 21 sie 2012, o 19:02

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Papryczki ze sklepu spożywczego. Jaka to odmiana?

Postprzez ArkediuS » 21 sie 2012, o 19:29

To chyba, ta odmiana :) Zastanawia mnie jeszcze medusa bo na zagranicznych stronach spotkałem się z opisem, że medusa ma 2,5' podczas gdy chilly chili 2'
Avatar użytkownika
ArkediuS

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 21 sie 2012, o 17:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Papryki:


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości