Papryczka-miniaturka?

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Papryczka-miniaturka?

Postprzez Alviczka » 9 sie 2012, o 01:12

Nie wiem czy mnie oszukano czy nie - w każdym razie sprzedawca na wystawie miał podpis ""Siberian HOT Pepper - indor chili!"" była nazwa łac. i to by pomogło, ale jej kompletnie nie pamiętam. Próbuję znaleźć zdjęcia, może zrobiłam foto, ale... znaleźć coś z wiosny rok temu, trudno :(
W każdym razie, czy to by było Siberian House Chili, czy też coś całkiem innego? W ogóle istnieje Siberian House Chili, czy to tylko nazwa handlowa?

Papryczki wyglądają tak:
Obrazek
Obrazek

Owoce dojrzewają etapami, nie wszystkie na raz, po 2-3 na tydzień z krzaczka. Część wciąż jest żółta, kilka pomarańczowych a parę czerwonych już zebrałam. Krzaczek ma ok 20-30cm, owoce ok 2,5cm długości, i mac 7mm szerokości, są też i sporo mniejsze. Smak dla mnie wydaje się ostry, ale do czynienia z chilli wcześniej nie miałam.
Krzaczki siedzą w ziemi uniwersalnej, nigdy nie były nawożone (zanim natrafiłam na to forum, nie wiedziałam że trzeba :oops: ). Papryczki stały w pełnym słońcu od czasu opuszczenia domowego parapetu.
Cóż to może być?
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryczka-miniaturka?

Postprzez Polishteam » 9 sie 2012, o 16:36

Wydaje mi się, że to raczej syberian nie jest (zbyt ostre owoce -kształt), lecz jakaś odmiana ozdobna.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Papryczka-miniaturka?

Postprzez Alviczka » 9 sie 2012, o 22:15

A można określić przybliżenie chociaż jaki to rodzaj?
Ciekawi mnie, ile ma j. w skali, bo chciałabym spróbować czegoś nieznacznie ostrzejszego... i tak powoli zwiększać trudność <chili>
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:

Re: Papryczka-miniaturka?

Postprzez karlos » 10 sie 2012, o 08:09

Alviczka napisał(a):A można określić przybliżenie chociaż jaki to rodzaj?



Capsicum L.
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Papryczka-miniaturka?

Postprzez Justysia » 10 sie 2012, o 14:50

Podaj nazwę sprzedawcy z allegro
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Papryczka-miniaturka?

Postprzez Alviczka » 12 sie 2012, o 15:33

To nie z allegro. Ale z wystawy kwiatów (Chorzów na 100% upewniła mnie właśnie rodzinka), ze straganów z różnymi dziwnościami. Specjalista od chili to to nie był, bo były tam roślinki różniaste, od paprotek, przez papryczki do innych dziwnych roślin. Prócz nasion tej, kupiłam sadzonkę jakiejś kolorowej miniaturki. O ile o tej-powyższej wiedziałam że jest jadalna, o tamtej nie (wydawała mi się zbyt kolorowa... fioletowe owoce? o.O) i w sumie szybko zaowocowała i zmarła śmiercią naturalną...
Avatar użytkownika
Alviczka

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 02:56
Lokalizacja: Kraków/ przelotnie Śląsk
Papryki:


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości