Gigantyczne habanero

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Re: Gigantyczne habanero

Postprzez PePpEr » 12 maja 2012, o 16:57

najbardziej prawdopodobne to może być red savina, która wyselekcjonowany by dawała maksymalnie duży plon i owoce.
Avatar użytkownika
PePpEr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 17:07
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Gigantyczne habanero

Postprzez aldorn » 13 maja 2012, o 08:07

V3rtyX napisał(a):aldorn wrod habanero red jest bardzo duzo szczepow. Do habanero red mozna zaliczyc standardowe red habaneri ktore tez dzieli sie na wiele szczepow, red savina, caribbean red itp

Co ja od wczoraj paprykami się interesuję że mi to chcesz tłumaczyć? Savinki to już się znacznie różnią od zwykłych red, choćby ostrością, więc ich od redów trzeba oddzielić. Jedno wiem, w swojej dwukilowej Red Habanero trafił mi się jeden identyczny z tym dużym, też z resztą był mało dojrzały - taki pomarańczowawy. Co do innych szczepów itp, szczep red to też red, a jak jesteśw stanie na podstawie zdjęć trzech papryczek i ogólnego określenia smaku określić ich ewentualny "szczep" to go podaj, przy okazji mógłbyś mi podać ile (nie koniecznie jakie) gatunków papryki jest na moim zdjęciu?
G_R dał byś radę się wybrać do sklepu i walnąć zdjęcie większej ilości papryk?
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Gigantyczne habanero

Postprzez V3rtyX » 13 maja 2012, o 08:16

Habanero red znaczy poprostu czerwone habanero wiec wszystkie czerwone habanki mozna zaliczyc do red habanero a jest ich od chu....

A na twoim zdjeciu jest jeden gatunek: capsicum chinense ;) a ile odmian nie wiem. Ale to, ze czegos nie da sie odroznic patrzac na fotke nie znaczy, ze to to samo. Np habanero i scotch bonnet wygladaja prawie identycznie ale chyba mi nie powiesz, ze to to samo? Z bhutem jest podobnie: ciezko odroznic red bhut, CPI bhut, bih, indian carbon, naga morich, bengal naga, cobra chili itp ale to sa rozne papryki.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Gigantyczne habanero

Postprzez Justysia » 13 maja 2012, o 21:05

o widzę, że w dysputy językoznawcze wkracza temat i nowe odkrycia- Habanero red znaczy Habanero czerwone....łał ups- wow ;)
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Gigantyczne habanero

Postprzez G_R » 18 maja 2012, o 13:37

aldorn napisał(a):G_R dał byś radę się wybrać do sklepu i walnąć zdjęcie większej ilości papryk?

Mówisz i masz:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

To na pewno nie jest Red Savina, przynajmniej nie taka, jakie do tej pory oglądałem.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Re: Gigantyczne habanero

Postprzez aldorn » 7 cze 2012, o 07:10

V3rtyX napisał(a):Habanero red znaczy poprostu czerwone habanero wiec wszystkie czerwone habanki mozna zaliczyc do red habanero a jest ich od chu....

A na twoim zdjeciu jest jeden gatunek: capsicum chinense ;) a ile odmian nie wiem. Ale to, ze czegos nie da sie odroznic patrzac na fotke nie znaczy, ze to to samo. Np habanero i scotch bonnet wygladaja prawie identycznie ale chyba mi nie powiesz, ze to to samo? Z bhutem jest podobnie: ciezko odroznic red bhut, CPI bhut, bih, indian carbon, naga morich, bengal naga, cobra chili itp ale to sa rozne papryki.

Udało ci się mnie przyłapać z tym gatunkiem, a wszystkie różnokształtne papryki ze zdjęcia to jest jedna odmiana Red Habanero.
Co do tego, że czerwonych habanero jest "od chu...", to przejrzałem sobie stronę:
http://www.chileplants.com/search.asp?H ... =2&Letter=
a także to:
http://www.thechileman.org/results.php? ... &genus=Any
i wychodzi że wcale ich aż tyle nie ma, wręcz liczbę odmian czerwonych habanero da się łatwo policzyć, a wg mnie tylko dwie odmiany pasują do tych tu: HABANERO RED oraz HABANERO RED DOMINICA
Avatar użytkownika
aldorn

ROZGADANY
 
Posty: 282
Images: 11
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 13:39
Lokalizacja: Nysa
Papryki:

Re: Gigantyczne habanero

Postprzez Syndi » 7 cze 2012, o 07:14

A ja po samym wyglądzie bym ją zakwalifikował do Scotch Bonnet Red...
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Poprzednia strona

Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości