Pytanie-ciekawostka

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Pytanie-ciekawostka

Postprzez darmad » 3 sie 2018, o 09:37

Witam forumowiczów, czy to możliwe, że Carolina Reaper żółta jest aż tak niestabilna?

Otóż nasiona kupiłem w tamtym roku od nasionatropikalne.pl, CR żółta, congo trinidad, habanero gelbe zwerge pomarańczowe i kilka innych warzyw. W sumie wysiałem ~20 krzaczków tych trzech odmian. Wszystkie warzywa wyrosły takie jakie miały wyrosnąć, habanero się zgadza

Obrazek

congo trinidad również


Obrazek

Niestety oberwałem ostatnio wybarwione, ale kolory rownież sie zgadzaja. Znajomy też wysiał z tego źródła i wszystkie nasiona sie zgadzają.
W końcu przejde do rzeczy :-) CR żółtą kupiłem jako "nowość", niestabilną odmianę ale czy to możliwe, że aż tak?


Jeden krzaczek rzeczywiście wybarwia wszystko na żółto

Obrazek

drugi postanowił wybarwiać CR na pomarańczowo (na zdjęciu wyszło bardziej czerwono ale na żywo jest pomarańcz)

Obrazek
Obrazek

na wszystkich krzaczkach w większości są charakterystyczne ogonki

Obrazek

Jeden natomiast postanowił wybarwiać na czerwono i zapomniał o ogonkach (jest intensywnie czerwona, zdjęcie robione pod światło)

Obrazek
Obrazek

Jeden jeszcze się nie wybarwia, owoce wyglądają tak

Obrazek

ogólnie wydały bardzo dużo owoców, sporo juz oberwałem, krzaki dalej rosną, puszczają nowe pąki i pompują papryczki, zamieszczam jeszcze zdjęcie owoców z dalsza i porównanie do 1,5l butelki, czy tak/taka powinna rosnąć CR? Smak każda ma taki sam, ostrość rownież sie zgadza, wg mnie. Wszystkie CR z jednej paczuszki 10 nasion. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź :-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

dodaję zdjęcie papryczek z tych samych nasion:

Obrazek
Avatar użytkownika
darmad

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 08:27
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pytanie-ciekawostka

Postprzez darmad » 14 sie 2018, o 11:28

Dodaję kolejne zdjęcie, nr 5 dla porównania to oczywiście Congo Trinidad i Habanero gelbe zwerge pomarańczowe. Nr 2 to to co miało być, czyli żółta CR. Pytanie co z resztą? Pozdrawiam :)

Obrazek
Avatar użytkownika
darmad

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 kwi 2018, o 08:27
Papryki:


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości