Prośba o identyfikację

Nie wiesz co to za odmiana? Zapytaj.

Prośba o identyfikację

Postprzez Andrew » 9 lis 2016, o 22:28

Witam <salut>

2 lata temu posiałem paprykę, która miała okazać się o dziwo habanero red. Niestety, a może stety to nie to. Wysiałem ją w 2015 roku i w tym. Zarówno krzak i owoce wyglądają identycznie w obu latach. Ale do rzeczy proszę o identyfikację, bo okazała się super plenną jak i mocno użytkową w moim domu papryką.
Prawdopodobnie kundel, nasiona z All... Według mnie w skali 1-10 ostrość ma na poziomie 6. Owoce do 10 cm, rosną cały czas do góry. Początkowo czarne, następnie zielone, a na końcu czerwone. Krzak do 70 cm, rozłożysty na szczycie, dość drobne liście. Aha owoce mocno sprężyste, twardziutkie, o dużej ilości miąższu. Smak cayenowaty, czyli w sam raz na kanapkę.
Podobna do birds eye czy Thai Chili Red tylko ta czerń na początku. Oto zdjęcia. Do dzisiaj krzaki tak samo wyglądają jak na zdjęciu. Nie zdążyłem jeszcze zebrać z krzaków wszystkich owoców.
Obrazek Obrazek Obrazek
Jeżeli przyjdzie wam może coś do głowy to proszę o pomoc i z góry dzięki <salut>
Avatar użytkownika
Andrew

NOWY
 
Posty: 28
Images: 24
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 14:24
Papryki: Lemon drop, habanerki, 7 Pot yellow

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez grishag3 » 15 lis 2016, o 12:17

Mnie też to wygląda na Thai dragon- one są wewnątrz na maxa upakowane nasionami- czy Twoje też tak wyglądają po przekrojeniu? tzn brak wolnej przestrzeni?
Avatar użytkownika
grishag3

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 50
Dołączył(a): 7 wrz 2012, o 13:52
Pochwały: 8
Papryki: Poproszę

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez Andrew » 15 lis 2016, o 18:33

No właśnie chyba jednak nie. Jeżeli ten opis jest właściwy viewtopic.php?f=57&t=165, to nie. Moje rosną do góry, mają do 10 cm długości i ten kolor wybarwiania się nie pasuje. U mnie są najpierw czarne, potem zielone a na końcu czerwone.
Nasion faktycznie posiadają bardzo dużo.
Avatar użytkownika
Andrew

NOWY
 
Posty: 28
Images: 24
Dołączył(a): 9 lip 2015, o 14:24
Papryki: Lemon drop, habanerki, 7 Pot yellow

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez pingwin71 » 27 mar 2017, o 17:46

Witam wszystkich serdecznie, jako że to mój pierwszy post !
I od razu proszę o identyfikację
IMG_3188.jpg

dostałem od rodzinki coś takiego( tutaj już mocno wysuszone) , ostre, dodałem jedną do piwa własnej roboty, na 25L i czuć w przełyku.
wysadziłem i takie oto wyrosło. Jeszcze nie kwitnie.
IMG_3189.jpg

IMG_3190.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
pingwin71

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2017, o 17:31
Papryki:

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez pingwin71 » 31 mar 2017, o 17:17

Jeszcze mogę dodać że zakwitła! a jeszcze nikt nie odpowiedział... :-(


IMG_3194.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
pingwin71

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2017, o 17:31
Papryki:

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez Mr. Ed » 31 mar 2017, o 18:07

Nikt nie odpowiedział bo raczej nie da się udzielić wiarygodnej odpowiedzi. Najbardziej precyzyjna identyfikacja to "Czerwona, podłużna papryczka chili".

Odmian o takim kształcie są dziesiątki, ja stawiam na jakąś śródziemnomorską albo węgierską odmianę Capsicum annuum.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez pingwin71 » 31 mar 2017, o 18:58

Dzięki , rozumiem! a czy jest jakiś sposób żeby można bliżej sprecyzować?
Avatar użytkownika
pingwin71

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 mar 2017, o 17:31
Papryki:

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez Mr. Ed » 31 mar 2017, o 19:35

Z tym raczej musisz zaczekać do zbiorów. Zerwij dojrzały owoc, przekrój na pół, pokaż zdjęcie. Skórka gruba czy cienka? Miąższ gruby czy cienki? Nasion niewiele czy owoc nimi wypełniony? Jak bardzo ostra w porównaniu z jalapeno? W porównaniu z cayenne?

Pochodzenie suszu też może coś zasugerować, jeśli został przywieziony z wakacji albo kupiony w tureckim sklepie :D

Na razie mogę tylko zgadywać, że to odmiana C. annuum, bo:
- nie jest to Capsicum chinense - liście gładkie, bez charakterystycznych wybrzuszeń
- nie jest to Capsicum baccatum - ogonek papryki gruby
- kwiat typowy dla części odmian C. annuum
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Prośba o identyfikację

Postprzez matt1500 » 10 kwi 2017, o 18:44

Cześć Panie i Panowie,

zabawę z uprawą papryk zacząłem niefortunnie. Kupiłem Jalapeno, Carolinkę, Peter Pepper i Trinidad Scorpion na allegro od użytkownika hot-pepper. Teraz mam 4 duże krzaczki z Chili Cayenne i jeden krzaczek bliżej niezidentyfikowany przeze mnie. Na moje wygląda jak niedorozwinięta słodka papryka. Ma około 12cm długości i od jakiś dwóch tygodni nie zauważam postępu przy tym okazie.

Jakie są Wasze opinie?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
matt1500

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 mar 2017, o 17:59
Papryki:


Powrót do Jaka to papryka ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron