Znawcy tematu

Ostry humor

Znawcy tematu

Postprzez wlodizw » 17 lip 2012, o 12:50

Dostałem dziś rano sms'a od telepizzy, że z racji urodzin do niedzieli pizza średnia do 3 składników jest za 12 zeta (normalnie 32,40) więc postanowiłem się wybrać na BBQ Habanero. Mam ten lokal niedaleko domu także ruszyłem bez zastanowienia. Muszę Wam powiedzieć, że pizza była nawet dobra i w miarę się najadłem ale przejdźmy do meritum. Jak bardzo miła pani kelnerka przyniosła mi owego placka to na nim dało się dostrzec kurczaka, bekon i paprykę... właśnie, paprykę - bell. Więc pytam miłej kelnerki czy papryka, którą widzę na moim placku to jest TA habanero o której słyszałem, że jest taka ostra. Pani była obcykana w temacie, więc szybko rozwiała moje wątpliwości i odpowiedziała mi, że się mylę gdyż jest to zwykła papryka a z papryczek habanero robią sos na tę pizzę. Jak ja nienawidzę jak ktoś mówi "papryczka". To jest papryka a nie papryczka. Na tej zasadzie do laski która to mówi mógłbym powiedzieć, że ma cycuszki a nie cycki a do faceta, że w gaciach ma siusiaczka a nie pełnowartościowego fiuta. Ale wróćmy do tematu. Więc postanowiłem spytać czy owa "papryczka" wygląda podobnie do tej "zwykłej" którą tu widzę i czy jest naprawdę taka ostra jak słyszałem bo nigdy takiej nie jadłem. Miła pani kelnerka poinformowała mnie bardzo fachowo, że "papryczka" habanero wygląda zupełnie inaczej niż ta zwykła ze straganu na ryneczku. Dowiedziałem się, że "papryczka" habanero to jest taka malutka i cienka i podłużna i czerwona jak jest dojrzała a jak nie to żółta a jak bardzo niedojrzała to zielona. Oni w telepizzy robią tylko z czerwonych ten swój sos bo dojrzałe są najostrzejsze. Zdziwiona była, że nie kojarzę jak taka "papryczka" wygląda. Powiedziałem, że nie no jak mi teraz ją tak dokładnie opisała to fakt, widziałem na jakiś zdjęciach i kilka razy w markecie ale mama mi mówiła, że to jest bardzo ostre i żeby tego nie kupować. Oczywiście w placku nie dało się wyczuć chemicznego smaku bejcy jaki posiada habanka no bo niby skąd. Zjadłem, posapałem dla ściemy, przy wyjściu powiedziałem, że była bardzo ostra a miła pani kelnerka na do widzenia poinformowała mnie jeszcze, że jak następnym razem będę chciał BBQ Habanero to mogę uprzedzić żeby mniej tego ostrego sosu dali na placka. Podziękowałem, wyszedłem i teraz już wiem jak wygląda i smakuje "papryczka" habanero :lol:
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Znawcy tematu

Postprzez V3rtyX » 17 lip 2012, o 12:57

Trzeba bylo ja poprawic a nie robic sobie jaja :D
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Znawcy tematu

Postprzez G-1 » 17 lip 2012, o 12:58

Ciekawe co by na to Magda Gessler powiedziała. ;)
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Znawcy tematu

Postprzez V3rtyX » 17 lip 2012, o 12:58

Pewnie by powiedziala, ze smakuje jak gowno.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Znawcy tematu

Postprzez xlukaszox » 17 lip 2012, o 12:59

Powiedziała by "To nie jest do jedzenia zabierać mi to ze stołu !" :lol:
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: Znawcy tematu

Postprzez V3rtyX » 17 lip 2012, o 13:02

Ona nie lubi ostrego :p
Kiedys w chinskiej restauracji chinczyk dal jej proszku chili i nie byla zadowolona :D
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Znawcy tematu

Postprzez wlodizw » 17 lip 2012, o 13:20

V3rtyX napisał(a):Trzeba bylo ja poprawic a nie robic sobie jaja :D

Ale po prostu nie mogłem, ta pani była taka miła i z takim zaangażowaniem udzielała mi odpowiedzi , że słuchałem jak pier... mi te brednie.
Ale pizza bynajmniej bardzo smaczna i polecam. Tym bardziej, że do niedzieli za 12 zyla a to taniocha. Przejdźcie się i Wy, może dowiecie się jakiś innych ciekawych rzeczy o których my laicy nie mamy zielonego pojęcia.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Znawcy tematu

Postprzez Justysia » 17 lip 2012, o 13:22

Niezłe jaja hehe, Włodi to co Ty w życiu nie widziałeś habanero? :D takie długie cienkie i do góry rośnie :D:D
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: Znawcy tematu

Postprzez wlodizw » 17 lip 2012, o 13:25

Justysia napisał(a):Niezłe jaja hehe, Włodi to co Ty w życiu nie widziałeś habanero? :D takie długie cienkie i do góry rośnie :D:D

Teraz już wiem. Aczkolwiek o rośnięciu do góry nic nie mówiła bo pewnie krzaka w życiu na oczy nie widziała. Tylko lakiery, szminki, kremy, pilingi, maseczki i inne śmieci.
trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid rządzi


Obrazek
Avatar użytkownika
wlodizw

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2311
Images: 114
Dołączył(a): 19 kwi 2011, o 10:10
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 7
Papryki: lubię jeść i lubię jak mnie po nich piecze tu i tam...

Re: Znawcy tematu

Postprzez V3rtyX » 17 lip 2012, o 13:42

Ciekawe gdzie oni kupuja habanero :D bo jakby potrzebowali dostawcy to ja chetnie moge im dostarczyc malutkie, cienkie i podluzne papryki oczywiscie za cene habanero :D
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Następna strona

Powrót do Humor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron