Mini szklarnia

Mini szklarnia

Postprzez Connor6598 » 22 wrz 2014, o 20:49

Witam! Mam kilkanaście wygiętych żeber na wysokość ok. 1m, które na wiosnę chciałbym nakryć folią i do środka dać papryki. Chciałbym się dowiedzieć, ponieważ obstawiam że takie warunki przypadły by do gustu papryką, czym by mogła poskutkować taka mała powierzchnia przypadająca na jeden krzak? Czy roślina bardziej by się nie rozrastała kiedy dotknęłaby folii, czy dalej by rosła? Chciałbym po prostu się dowiedzieć, jak zachowywałaby się papryka w takich warunkach. Chętnie przeczytam wasze przemyślenia.









Edit:
Daję linka do tych prętów jakby ktoś nie bardzo wiedział o co chodzi:
http://www.tunelefoliowe.pl/upload/skle ... llegro.jpg

moje wyglądają trochę inaczej, ale przynajmniej wiadomo o czym mowa. Sorry że z allegro, ale innych spoko zdjęć nie znalazłem.
______________________________________________________________________________________________

Mój growlog: viewtopic.php?f=24&t=3761
Avatar użytkownika
Connor6598

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 84
Images: 51
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 13:31
Papryki: Tak.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mini szklarnia

Postprzez Polishteam » 29 wrz 2014, o 09:27

Wg mnie trochę za mało miejsca jak dla papryk. Na początek może ok, ale jak papryki się rozrosną to i dla nich będzie ciasno i dla Ciebie próbując cokolwiek w tym tuneliku robić.
Avatar użytkownika
Polishteam

GOD OF CHILIHEAD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1180
Images: 451
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 10:18
Pochwały: 4
Highscores: 1
Papryki:

Re: Mini szklarnia

Postprzez Dziunia87 » 29 wrz 2014, o 11:25

No chyba, że będzie hodować odmiany miniaturki do 30-40cm wys :-)

Np. Chupetincho, Medusa, Bolivian Rainbow, Explosive Ember. Demon Red, Zimbabwe Nord :-)
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Mini szklarnia

Postprzez Nuke » 5 paź 2014, o 22:56

Rośliny nie powinny dotykać folii bo to może się źle skończyć ;)
Avatar użytkownika
Nuke

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 10:58
Lokalizacja: Europa
Papryki: Chinense

Re: Mini szklarnia

Postprzez pepper_like » 23 lut 2015, o 11:10

Ja chciałem sam zrealizować szklarnię, ale ostatecznie skorzystałem z pomocy firmy "Maciuś i spółka". Mają doświadczenie w tworzeniu hal dla wielkich firm, więc taka szklarnia to był drobiazg. Uważam, że papryczki w szklarni rosną zdecydowanie lepiej. Można lepiej zadbać o wilgotność, temperaturę. Polecam wszystkim tego typu działania :)
Avatar użytkownika
pepper_like

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 maja 2014, o 11:35
Papryki:

Re: Mini szklarnia

Postprzez Mr. Ed » 23 lut 2015, o 11:20

pepper_like napisał(a):Ja chciałem sam zrealizować szklarnię, ale ostatecznie skorzystałem z pomocy firmy [CENSORED]. Mają doświadczenie w tworzeniu hal dla wielkich firm, więc taka szklarnia to był drobiazg. Uważam, że papryczki w szklarni rosną zdecydowanie lepiej. Można lepiej zadbać o wilgotność, temperaturę. Polecam wszystkim tego typu działania :)


O jak tu reklamą zapachniało...
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Mini szklarnia

Postprzez Majonez » 23 lut 2015, o 22:27

Mr. Ed napisał(a):O jak tu reklamą zapachniało...


Reklama czy nie ale chyba się w tym sezonie skuszę u nich na hala magazynowo-produkcyjną z częścią socjalno-biurową tak koło 8000m2. Zawsze o takiej marzyłem <thumright>
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Mini szklarnia

Postprzez KaszaManna » 12 kwi 2020, o 17:41

czy do zrobienia foliaka można użyć folię stretch? Czytałem, że potrzebna jest folia która nie przepuszcza promieniowania UV. Ale skoro pod gołym niebem również się uprawia to jaki jest problem?
Avatar użytkownika
KaszaManna

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 gru 2019, o 12:04
Papryki:

Re: Mini szklarnia

Postprzez Nefryt » 22 mar 2022, o 15:20

Ile miejsca trzeba szykować orientacyjnie na jedną papryczkę np. Jalapeno, Aii White, Piemento Cristal, Habanero Ivory, Beros - czy 0,5 x 0,5 m to nie za mało ?
Avatar użytkownika
Nefryt

NOWY
 
Posty: 40
Images: 47
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 15:59
Papryki: Habanero, Anaheim, Poblano, Serrano


Powrót do Szklarnia i tunel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości