budowa tunelu

budowa tunelu

Postprzez maciekchn » 1 sty 2014, o 19:20

buduje tunel/szklarnie dla fachowcow ktos ma jakies ppomysly moj projektObrazek
Avatar użytkownika
maciekchn

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 08:09
Papryki: Chili

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: budowa tunelu

Postprzez czlapik » 2 sty 2014, o 22:05

masz materiał czy będziesz dopiero kupował (rozumiem, że będziesz spawał, czy skrecał)? jeżeli nie masz to możesz zainwestować w plastik, ja osobiście byłem sceptycznie nastawiony ale sezon był udany - tunel 3x4 i 1,9m wysokości - tunel kupny ogólnie na początek dobra sprawa a co do wytrzymałości to wytrzymał kilka wichur (zero dziur itp)

moim zdaniem to jest za niski, jak masz dojście to możesz zakupić stelaż po namiocie wojskowym - dobra sprawa (waga rur ok 40-50kg)
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: budowa tunelu

Postprzez maciekchn » 8 sty 2014, o 09:42

Kupic chce profile, ale ogladalem taki stezaz z profila 1.5x1.5 i stal stabilnie i zastanawiam sie czy nei zrobic wszystkiego z 1,5 x 1,5 dobrze pospawac i naciagnac folie, w plastik niechce isc bo folie chce na zime zdejmowac
Avatar użytkownika
maciekchn

NOWY
 
Posty: 33
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 08:09
Papryki: Chili

Re: budowa tunelu

Postprzez Oliwka » 8 sty 2014, o 10:25

ja mam tunel z profili spawany w growlogu z tamtego roku możesz zobaczyc jak wygląda
Avatar użytkownika
Oliwka

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 85
Images: 7
Dołączył(a): 28 sie 2012, o 18:09
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 1
Papryki:

Re: budowa tunelu

Postprzez czlapik » 8 sty 2014, o 12:12

moim zdaniem oprócz dobrze zrobionej konstrukcji, naciąg folii będzie bardzo istotny

co do profili to nie bardzo się orientuje, zobacz na stronach gdzie są sprzedawane foliaki i podpatrz z jakich profili są zrobione
Avatar użytkownika
czlapik

ROZGADANY
 
Posty: 292
Images: 127
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 15:18
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Re: budowa tunelu

Postprzez ras13 » 8 sty 2014, o 12:46

Maciek, ile wyniesie Ciebie ta konstrukcja? Jeśli chcesz coś "lżejszego" to w zeszłym roku kupiłem to chyba za 800zł.
Obrazek

Konstrukcja plastikowa, ale zrobiłem mocniejsze kotwy z pręta zbrojeniowego i dałem je dość gęsto wbijając głęboko do 50cm.
Dodatkowo uzyłem wkrętów do drewna do skręcenia konstrukcji. Na wietrze dobrze się gnie ;) a jak u mnie w listopadzie na podlasiu padał przez 3 tygodnie śnieg widziałem, że z kontrukcji pięknie ześlizguje się.


Dodam jeszcze, że im większy tunel tym lepiej, nie grzeje się w nim aż tak, no i zawsze to luźniej dla papryk.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: budowa tunelu

Postprzez xlukaszox » 8 sty 2014, o 13:45

ras13 napisał(a):Maciek, ile wyniesie Ciebie ta konstrukcja? Jeśli chcesz coś "lżejszego" to w zeszłym roku kupiłem to chyba za 800zł.


:shock: to ja za swoj tunel dalem 50 zł, koszt jedynie w folie był a resztę deski sam zrobiłem troszkę przepłaciłeś ras ;)
A wnętrze wygląda tak Obrazek
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Re: budowa tunelu

Postprzez Piotrek_S » 8 sty 2014, o 14:26

Ja swoją robiłem z łat 4x5cm - w budowlanym za 2zł metr bieżący chyba wychodziło. A całość konstrukcji wyszła niecałe 160zł + folia
Szklarnia stoi - niczym nie przytwierdzona do ziemi, ale wytrzymała te wiatry co były ostatnio mocne i myślę że ma potencjał :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Piotrek_S

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 410
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 18:44
Lokalizacja: Łomianki
Papryki:

Re: budowa tunelu

Postprzez ras13 » 8 sty 2014, o 14:44

:shock: to ja za swoj tunel dalem 50 zł, koszt jedynie w folie był a resztę deski sam zrobiłem troszkę przepłaciłeś ras ;)

Nie każdy ma swój las...
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: budowa tunelu

Postprzez xlukaszox » 8 sty 2014, o 22:51

ras13 napisał(a)::shock: to ja za swoj tunel dalem 50 zł, koszt jedynie w folie był a resztę deski sam zrobiłem troszkę przepłaciłeś ras ;)

Nie każdy ma swój las...


JAki las mozna kupic za grosze albo pojechac do lasu i wyciac :D
Avatar użytkownika
xlukaszox

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1217
Images: 280
Dołączył(a): 19 cze 2011, o 16:01
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Pochwały: 12
Papryki: http://www.hot-chili.com

Następna strona

Powrót do Szklarnia i tunel

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron