Oddam (wymienię) nadwyżkę nasion Peperone Piccante Calabrese

Oddam (wymienię) nadwyżkę nasion Peperone Piccante Calabrese

Postprzez magrol » 12 lut 2015, o 15:42

Po letnim spotkaniu z kolegami z Włoch zostało mi nieco za dużo nasionek Peperone Piccante Calabrese / Devil's Kiss / Small Cherry (różne nazwy tej odmiany). .
Nasionka z sezonu 2014, pakowane w mini reklamóweczki firmowe po ok. 15 nasion (firma nie związana z papryczkami :D ale ładnie zapakowane) - o, takie:
8476
Włoska odmiana Calabrese (z Kalabrii) to typowe papryczki do nadziewania po wstępnym usunięciu nasion (tuńczykiem, serem, itp.) powszechnie stosowane we włoskiej kuchni. Bardzo często marynowane, rzadziej suszone. Bardzo aromatyczny, gruby miąższ i z tego względu bardzo cenione w (lekko) ostrej kuchni. Przy obróbce może stracić ok. połowy ostrości.
Średnio wczesne, o silnym ulistnieniu i owocach wielkości 2,5-5 cm. Zdarzają się owoce dochodzące do 7-8 cm średnicy.
Niezbyt ostre - 10000-20000 SHU.

Z chęcią wymienię na pomidory (nie jest to warunek konieczny) - ja wysyłam najpierw i ewentualnie zwrotnie proszę o nasiona pomidorów (w tym roku mam na nie trochę więcej miejsca) typu: czarne, zeberki, groniaste, sakiewki lub inne ciekawostki.
Nie sprzedaję - bo nie kupiłem. Nie wysyłam więcej niż dwa opakowania na adres. Nie wysyłam poleconymi, kurierem, ekspresem - tylko zwykłym listem (bo tanio). Wiem, że mogą sporadycznie nie dotrzeć dlatego na wymianę oczekuję wyłącznie po dojściu listu.
Wymiana może się zakończyć zwykłym "doszło" na PW ("dzięki" - opcjonalnie ;)).

A... jest tego ok. 25 zestawów.
Adresy do wysyłki proszę na PW - wysyłam po 2-3 dniach.
Avatar użytkownika
magrol

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Images: 27
Dołączył(a): 30 gru 2013, o 12:13
Papryki: Scorpion, Jolokia, Dorset Naga, Habanero, Chayenne, De Arbol, Amber + inne

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Oddam (wymienię) nadwyżkę nasion Peperone Piccante Calab

Postprzez Mirek19 » 19 lut 2015, o 12:14

<salut>
Twoje przyszło <thumright>
moje poszło...
<piwo>
Avatar użytkownika
Mirek19

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Images: 1
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 18:32
Lokalizacja: dolnośląskie
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Oddam, przyjmę, zamienię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości