Ostre sosy domowej roboty.

Ostre sosy domowej roboty.

Postprzez gobi12 » 7 cze 2018, o 02:01

Hej.

Zbiory z zeszłego sezonu zupełnie mnie przytłoczyły i ich część po wymyciu, wyrzuceniu szypułek i zapakowaniu próżniowym wylądowała w zamrażarce.
Ostatnio przerobiłem zamrożone papryki na sosy, aczkolwiek wyszło tego dość sporo, więc jeżeli są chętni to mogę się podzielić. :)

Ogólnie dostępne sosy, ich pojemności, przepisy i ceny są rozpisane w tym arkuszu google:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0

Dostępne są 4 rodzaje sosów:

- Sos Kwasiora (z jego przepisu umieszczonego na yt: https://www.youtube.com/watch?v=c4tZE7MdQI0);

- Sos Hot Apple - przepis mój: sos oparty na jabłkach, ma formę takiej trochę ostrej konfitury jabłkowej, składniki to: jabłka kwaśnej odmiany, żółte ostre papryczki (w moim przypadku były to: Habanero Hot Lemon, Aribibi Gusano, Jay`s Peach Ghoast Sc), sok z cytryny/limonki, cukier brązowy/miód, galaretka brzoskwiniowa/żelatyna, sól;

- Sos Very Hot Whisky BBQ Sauce + Chipolte - przepis mój: sos w stylu BBQ (prawdziwy robiony na melasie!) z dodatkiem whisky oraz domowego chipotle, które daje aromaty wędzonki w sosie, składniki: 350 ml whisky, 350 ml nektaru porzeczkowego, 3 łyżeczki octu jabłkowego, 6 ząbków czosnku, 350 ml melasy, 300 ml przecieru pomidorowego/pasty pomidorowej/pomidorów z puszki, łyżeczka soli, łyżeczka pieprzu, 4 łyżki oleju, mała cebulka posiekana, 3 łyżeczki posiekanego imbiru, szklanka cukru brązowego, 5 łyżek papryki wędzonej – chipotle, dwie łyżeczki kawy rozpuszczalnej, 2 łyżki kakao, papryczki chili (ja użyłem kilkunastu Dorset Naga, 7 Pot Primo Brown i Habanero Chocolate);

- Sos ziołowy - przepis mój: najostrzejszy z tych sosów, praktycznie przecier z papryczek Dorset Naga (strasznie dużo ich miałem w zeszłym roku ;p) z dodatkiem suszonych ziół m. in. bazylii, oregano, tymianku zblendowany z zasmażaną cebulą i marchewką oraz gotowanymi pomidorami.

Wszystkie sosy są w szklanych słoikach:
Obrazek

Po wykonaniu zostały za pasteryzowane, także spokojnie mogą leżeć kilka miesięcy. Z doświadczenia wiem, że po otwarciu w słoika mogą stać w lodówce do 2 miesięcy (a może i dłużej, ale nie wiem tego, bo żaden jeszcze tyle nie stał ;p).

Wysyłam Pocztą Polską (paczka 48 14,50 zł, paczka 24 16 zł), paczką w ruchu (12 zł), paczkomatami (15zł) i kurierem (18,50). Nie ma problemu z wysyłką za pobraniem.

Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam na PW.
Avatar użytkownika
gobi12

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 05:14
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości