Meksykańskie BestSeller'y

Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez ollo1985 » 22 lut 2018, o 11:56

Witam. Udało mi się zdobyć susz (prosto z meksyku) praktycznie niedostępnych w Polsce papryk Mularo isleno i Guajillo (mirasol). Trudno określić zdolność kiełkowania bo będę je wysiewać pierwszy raz w tym roku (nasiona pozyskane z suszu)


Dla zainteresowanych:

20 nasion Mulato + 20 nasion Mirasol + 5 nasion Ancho (świeże nasiona z 2017) - 10zł + koszt wysyłki zgodnie z cennikiem poczty polskiej.

zamówienia proszę kierować na priv
Avatar użytkownika
ollo1985

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2018, o 13:20
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez wolek68 » 22 lut 2018, o 12:46

Jeżeli suszone były w suszarkach to niestety nic z tego nie będzie(zawysoka temperatura).Wątpie aby na słońcu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez ollo1985 » 22 lut 2018, o 13:12

ja swoje papryki suszę na suszarce i wszystko gra:) chyba że przemysłowe suszarki jakoś "mocniej grzeją"

ogólnie jestem dobrej myśli, bo papryki wyglądają, i pachnąć bardzo fajnie - nie są "wyszuszone" na wiór - są lekko elastyczne.

Mam nadzieję, że wykiełkują bo dałem za nie kupę kasy;)
Avatar użytkownika
ollo1985

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2018, o 13:20
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez Chillibizon » 23 lut 2018, o 13:03

ollo wrzuć nasiona do kiełkowania i napisz jaka jest ich kiełkowność, czasu już coraz mniej na sadzenie, a w ciemno nie kupie.
Avatar użytkownika
Chillibizon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 16
Dołączył(a): 23 sty 2018, o 19:53
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez ollo1985 » 23 lut 2018, o 13:51

ok. Wysieję dzisiaj po 20szt - przeliczy się procentową żywotność po efektach
Avatar użytkownika
ollo1985

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2018, o 13:20
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez wolek68 » 23 lut 2018, o 21:34

ollo1985 napisał(a):ja swoje papryki suszę na suszarce i wszystko gra:) chyba że przemysłowe suszarki jakoś "mocniej grzeją"

ogólnie jestem dobrej myśli, bo papryki wyglądają, i pachnąć bardzo fajnie - nie są "wyszuszone" na wiór - są lekko elastyczne.

Mam nadzieję, że wykiełkują bo dałem za nie kupę kasy;)

Papryki napewno będą ok ale nasiona przegrzane.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez ollo1985 » 24 lut 2018, o 19:04

W ciągu 2 tygodni wszystko się okaże:) nasiona, namoczone i wysiane. Czekam na efekty
Avatar użytkownika
ollo1985

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2018, o 13:20
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez ollo1985 » 6 mar 2018, o 13:49

no i mamy pierwsze efekty - ziemia zaczyna się podnosić w niektórych miejscach w obu odmianach wiec zdolność kiełkowania jednak jest:)

jak to wygląda % to jeszcze nie wiem, ale chciałem napisać pierwsze efekty (że nasiona nie są przegrzane) jeśli ktoś chciałby się zdecydować na te nasiona bo po całkowitym wykiełkowaniu mojej serii testowej, na wysiew może być już za późno.
Avatar użytkownika
ollo1985

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2018, o 13:20
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez ollo1985 » 12 mar 2018, o 13:48

widzę, że nie zdobyłem sobie zaufania po wiadomości od Wolka68, i w sumie się nie dziwię bo jest tu nieco dłużej niż ja:)


W związku z tym że już najwyższy czas na wysiew nasion przerywam tegoroczną wiosenną sprzedaż.

rozsadzę sadzonki i w przyszłym roku wrzucę do sprzedaży świeże nasiona meksykańskich odmian, zeby nikt nie miał wątpliwości co do ich zdolności kiełkowania:)


pozdrawiam
Avatar użytkownika
ollo1985

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 sty 2018, o 13:20
Papryki:

Re: Meksykańskie BestSeller'y

Postprzez mkosicki » 12 mar 2018, o 16:38

Na pewno prowadzenie growloga pomoże w zyskaniu zaufania przez forumowiczów. Tak samo jak pewnie zdjęcia w tym temacie coś by pomogły. Jeśli będą mi się podobały rośliny w growlogu to jest spora szansa, że w przyszłym roku coś zamówię.
Choć musiałbym najpierw poczytać o krzyżowaniu się odmian, może pomyślisz o specjalnych siateczkach, aby była 100% pewność odmiany w przyszłym roku?

EDIT: Nie bierz do siebie braku zaufania, nasiona chili to idealny obiekt do oszustwa - potrzeba od kilku tygodni do kilku miesięcy(tygodnie w przypadku różnicy chinese/annuum/baccatum/frutescens itp, a miesięcy w przypadku dwóch odmian tego gatunku, zwłaszcza z podobnymi jagodami) aby zauważyć, że zostało się oszukanym, dlatego w przypadku nasion lepiej dmuchać na zimne. Wielu(w tym i ja) się o tym przekonało, ostrożności zatem nigdy za wiele.
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.


Powrót do Sprzedam

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron