Growbox po studencku!

Growbox po studencku!

Postprzez emczer » 18 lis 2011, o 20:11

Cześć i czołem wszystkim!

Postanowiłem podzielić się trochę swoim tworem stworzonym w wolnej chwili w celach naukowo-relaksacyjnych z materiałów głównie dostępnych na studencką kieszeń i posiadanych na miejscu ;)

Może akurat ktoś podzieli się jakąś ciekawą radą do modyfikacji, pomysłem, albo po prostu karze mi się zamknąć i nie tworzyć więcej takich dziwnych i krzywdzących rzeczy :roll:

Więc co zostało użyte?
- półka "wisząca" 30x32x86 // obecnie dwie takie ;)
- 2x Sun Glo Neodymium Daylight 60W // po zmianie 1box: 1x Sun Glo, 2x Osram 23W/ Box2: 2xOsram 23W, 1x 15W.
- kartki białe sztuk z 12 // po zmianie koc ratunkowy.
- trochę taśmy dwustronnej
- wieszak druciany
- dwie oprawki żarówek i włącznik. // odpowiednio 2x3 i 2x1
- trochę serca i czasu :P

Kartkami białymi wyklejone zostały ścianki półeczki, wieszak zamontowany do haczyka i powyginany by robić za stelaż. Zaczepione dwie oprawki z żarówkami. Standard. Nic odkrywczego. Front zakryty jakimś parawanikiem stworzonym z okładek od zeszytów i kartonika z wentylatorkami :lol:
Spód wyłożony podkładkami z pudełek od jakichś soków by zbierało ewentualny nadmiar wody.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Temperatura waha się w granicach 27-30 stopni wierząc termometrowi za kilka pln ;)

A teraz proszę nie być zbyt surowym <thumright>

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit:


W związku z awarią prądu w efekcie czego roślinki straciły jedną Sun Glo, trzeba było zmodyfikować.
Została dodana kolejna oprawka E27 i dwie żarówki Osram 23W/1520lm/2700K. Jedno Sun Glo pozostało.
Box sam w sobie został wyłożony kocem ratunkowym. Roślinkom się podoba, nie narzekają.

Obrazek Obrazek

Reszta w sumie bez zmian.

Jednak w związku z duuuuużym rozrostem krzaczków, trzeba było skonstruować drugi, identyczny praktycznie w parametrach box. Zamiast Sun Glo jest jakaś żarówka energooszczędna 15W/1000lm/2700K.

Obrazek

Mamy teraz dwie, fajne "lampki", oświetlenie w pokoju całkiem nastrojowe :lol:
Ostatnio edytowano 6 gru 2011, o 14:29 przez emczer, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Growbox po studencku!

Postprzez V3rtyX » 18 lis 2011, o 20:18

Jest zaje... :) Zamiast bialych kartek uzyj bialej farby albo mylaru i bedzie jeszcze lepiej.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Growbox po studencku!

Postprzez Belfegor » 18 lis 2011, o 20:25

folia aluminowa do zawijania bułeczek :D najlepsza
Belfegor
 

Re: Growbox po studencku!

Postprzez V3rtyX » 18 lis 2011, o 20:26

folia jest najgorsza :) moze zniszczyc rosliny bo powoduje tzw. "hot spot'y"
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Growbox po studencku!

Postprzez emczer » 18 lis 2011, o 20:37

V3rtyX napisał(a):Zamiast bialych kartek uzyj bialej farby albo mylaru i bedzie jeszcze lepiej.

Mylar może za jakiś czas jak się uzbiera trochę kasy, bo jednak malować na biało nie mogę. Ta półka to jednak własność akademika :P
Więc póki co to zostają karteczki, tanie, dostępne i bezpieczniejsze od folii ;)

V3rtyX napisał(a):Jest zaje... :)

Dzięki wielkie <salut>
Avatar użytkownika
emczer

ROZGADANY
 
Posty: 237
Dołączył(a): 30 paź 2011, o 20:05
Lokalizacja: Kostrzyn/Wrocław
Highscores: 3
Papryki:

Re: Growbox po studencku!

Postprzez Belfegor » 18 lis 2011, o 20:39

jak folie odpowiedni ulozysz to nie bedzie hotspotow u mnie nie wytworzyly sie :) i sie ciesze
Belfegor
 

Re: Growbox po studencku!

Postprzez V3rtyX » 18 lis 2011, o 20:44

Folia odbija mniej swiatla niz biala farba. W domowych warunkach farba jest najlepszym rozwiazaniem. Wystarczy raz pomalowac i po problemie. Mylar moze sie porwac itp. IMO nawet biale kartki sa lepsze od alu.
'Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w pałacu z drewna i kamienia. Królestwo Boże jest w was i wokół was... nie w budynkach z drewna i z kamienia. Rozłup kawałek drewna, a będę tam
Ktokolwiek odkryje znaczenie tych prawd nie zazna śmierci.
Avatar użytkownika
V3rtyX

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1302
Images: 79
Dołączył(a): 24 maja 2011, o 12:56
Papryki:

Re: Growbox po studencku!

Postprzez burn_dat <jolokia> » 18 lis 2011, o 21:00

malowanie nie jest dobrym pomysłem - przerabiałem to
ile warstw bym nie położył to i tak nie jest idealnie białe
duży biały karton (grubsza kartka), z czasem straci na świeżości to go wymienisz - tańsze to niż farba i lepsze
Avatar użytkownika
burn_dat <jolokia>

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 59
Images: 11
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 17:07
Papryki:

Re: Growbox po studencku!

Postprzez beerciik » 18 lis 2011, o 21:09

folia z jednej strony biała a z drugiej czarna - ta folia czarno-biała to groszowe sprawy - do małych growboxów kilka zł

żarówki proponuję wymienić na energooszczędne, nawet mniej watt, da większe natężenie światła = większy efekt
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Growbox po studencku!

Postprzez burn_dat <jolokia> » 18 lis 2011, o 21:20

taka folia również nie jest idealnie biała, ceną też nie 'przeskoczy' grubej karki formatu A0 albo B0
folia o której piszesz idealnie nadaje się na podłogę, ale nie wiem jak z budżetem - w końcu to "Growbox po studencku" ;)
ognia nie gaście
Obrazek
Avatar użytkownika
burn_dat <jolokia>

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 59
Images: 11
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 17:07
Papryki:

Następna strona

Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron