Groxbox AW15 by kamilus

Groxbox AW15 by kamilus

Postprzez kamilus » 17 paź 2015, o 18:56

Growbox na sezon Autumn Winter'15.
Zachęcony boxem zrobionym przez GregKrak poleciałem do leroy merlin w celu zakupienia deseczek i sklecenia własnego.
Tam jednak dorwałem tekstylną szafkę na wieszaki za 49zł. http://www.leroymerlin.pl/garderoba-i-w ... ,l794.html
Do tego 20 lampek LED GU10 o mocy 3,5W 250Lm ciepłych, z olx dorwałem oprawki. 120zł + 20zł
Za obudowę do lamp posłużyła mi kratka do cebulek z lokalnego ogrodniczego - 2,80zł.
Tymczasowo aż kupię jakieś sznurki lampa wisi... na wieszakach drucianych :D
Szafę wyłożyłem kocem ratunkowym do czasu aż przyleci mylar. 13zł
Sterowanie nocą i dniem - sterownik analogowy za 9,90zł.
3 złączki i kabel do połączenia oprawek w jedną lampę. Do tego kabel z wyłącznikiem (z prądem nie ma żartów - trzeba zawsze móc awaryjnie odłączyć). 25zł
Termometr cyfrowy za 15zł. Oszukali mnie jednak i musiałem dorzucić bateryjki za 4zł.

W planach dorzucenie wiatraczka 120mm mieszającego powietrze.

Tym sposobem udało mi się już dzisiaj przenieść z parapetu kwitnące i owocujące roślinki.
Wygląda prawie pro jak jakiś box do celów uprawy trawki :D
Ciekawe czy sąsiedzi zgłoszą :P

Oto efekty pracy:
http://imgur.com/a/ksrBB

Koszt 250zł póki co.
Wiatraczek to będzie kolejne 40zł (trzeba doliczyć zasilacz 12v) i mylar jakieś 45zł.
Zamierzam jednak zbudować drugą lampkę żeby w sumie było >10kLm więc dojdzie jeszcze 168zł, ale może uda mi się ograniczyć koszt do 40zł budując oświetlenie z odzysku.
Ostatnio edytowano 17 paź 2015, o 21:44 przez kamilus, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kamilus

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 7 paź 2015, o 14:25
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Groxbox AW15 by kamilus

Postprzez mih000 » 17 paź 2015, o 19:17

Lol. Niezła opcja z tą szafka. Identyczne w canabisklepie za 6 stów ;)
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Growbox

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron